شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 10th ژانویه 2015
8:39 ب.ظ
با تالیف مهندس محمد علی دباغی

کتاب تحلیل و طراحی سازه های فولادی چاپ شد

کتاب ‘تحلیل و طراحی سازه های فولادی’ در راستای انتقال تجربیات بومی به نسل جوان، توسط استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز منتشر شد.

مولف کتاب در ارتباط با هدف از انتشار این کتاب به خبرنگار ایرنا گفـت: این اثر با هدف تدریس سه درس سازه فلزی، سازه بتنی و نرم افزارهای مهندسی عمران در دانشگاه آزاد اسلامی تالیف و منتشر شده است.

محمد علی دباغی که سال 1355 فوق لیسانس راه و ساختمان از دانشکده فنی دانشگاه تبریز را اخذ کرده است، مخاطبان این کتاب را شامل دانشجویان سال آخر کارشناسی عمران و طراحان و ناظران ساختمان برشمرد.

او که سر ناظر پروژه های مسکن مهر شهرستان سقز هم بوده ، پیرامون اهمیت چاپ این اثر یادآور شد: به دلیل پیچیده شدن فرایند ساخت و ساز، افزایش میل مردم به آپارتمان سازی و اتخاد تمهیدات لازم در مقابل با زلزله ، طراحان و ناظران باید به نرم افزارهای حوزه ساخت و ساز بیشتر مجهز شوند.

او که استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز است مطالب این کتاب را شامل آموزش گام به گام طراحی ساختمان در 77 مرحله با استفاده از اسکلت فلزی و آموزش نرم افزارهای آن بیان کرد.

دباغی که عضو اصلی گروه تخصصی سازه سازمان نظام مهندسی شهرستان سقز نیز هست با اشاره به ضرورت استفاده از نرم افزارهای نوین جهت طراحی دقیق ساختمان و آشنایی ناظران ساختمان با این نرم افزاها جهت نظارت بهتر گفت: مطالب این کتاب به صورت نظری و عملی در یک دوره 40 ساعته در سازمان نظام مهندسی سقز هم تدریس شده است.

وی که این کتاب را به با هزینه شخصی چاپ کرده است اظهار امیدواری نمود که جلد دوم این اثر و کتابی دیگر با عنوان سازه بتنی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی یا آموزش و پرورش سقز در سال آینده منتشر شود.

این اثر با همکاری آزاد سرسیفی در 208 صفحه در قطع رقعی، با قیمت 110 هزار ریال توسط انتشارات علوم نوین تهران منتشر شده است.

کد خبر: 12375