شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 19th ژانویه 2015
9:05 ب.ظ

دکتر جلالی زاده: با استانی شدن انتخابات موافقم

نماینده دور ششم مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه تا مردم معنای دقیق واهمیت انتخابات وارزش رای خود را درک نکنند هیچ گونه تغییر وتحولی اثر گذار نخواهد بود، تصریح نمود:متاسفانه نه کاندیداها ونه مردم به وظایف اصلی نماینده آگاهی کاملdrjalal ندارند.

جلال جلالی‌زاده در گفتگو با شارنیوز افزود: انتخابات در ایران بر پایه احزاب قوی با پایگاههای گسترده مردمی شکل نگرفته و عدم تحقق این امر باعث خواهد شد که نمایندگان در مقابل مردم احساس مسئولیت نکنند وپاسخگو نباشند.

جلالی زاده اضافه نمود: وقتی که نماینده ای به طور فردی نامزد می شود عده ای از دوستان و وابستگانش از او حمایت می کنند وبه طور قطع پس از موفقیت از او انتظاراتی خواهند داشت که در صورت بر نیامدن این توقعات به مخالفان سرسخت او تبدیل خواهند شد.

وی با اذعان به اینکه مسئولان قبل از اقدام به استانی کربادن انتخابات ، سازوکارهای لازم برای حزبی کردن انتخابات را فراهم کنند تاکید نمود:در این شیوه نمایندگی احزاب جوابگوی مردم خواهند بود نه نماینده.

وی با بیان اینکه با استانی شدن انتخابات موافقم، تصریح نمود:با این اقدام، فشار بر نمایندگان کمتر خواهد شد و آنان می توانند توان خود را صرف کارهای کلان ملی بکنند ودر حین حال به وظیفه اصلی نمایندگی که نظارت وتقنین است بپردازند .

او خاطر نشان کرد؛در صورت استانی شدن انتخابات، نمایندگان با همکاری وهمبستگی می توانند طرحهای کلانی را به اجرا دروند واز پرداختن به کارهای شخصی وطایفه گری اجتناب کنند.

کد خبر: 12484
    مطالب مرتبط: