شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 12th October 2008
6:26 pm

جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود دانشگاه پیام نور برگزار شد

مراسم توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور سقز روز شنبه 20/7/87 ساعت 10 الی 12 صبح در سالن اجتماعات اداره ارشاد سقز برگزار شد. به دانشجویان جدیدالورد در بدو ورود پوشه های حاوی سی دی و کتابچه آشنایی با سیستم آموزشی پیام نور و معرفی واحد سقز داده شد.

این مراسم که حدود 400 نفر از دانشجویان و کادر آموزشی دانشگاه حضور داشتند،بعد از تلاوت قرآن ، با سخنان شاکری رئیس دانشگاه پیام نور آغاز گردید.وی ضمن تبریک به دانشجویان پذیرفته شده در پیام نور و آغاز سال جدید تحصیلی ،گفت” پایه و اساس نوآوری و شکوفایی ،دانشگاه است و دانشگاه پیام نور این افتخار را دارد که حدود 500 واحد و مرکز دانشگاهی با بیش از یک میلیون دانشجو را در سراسر کشور تحت پوشش خود قرار داده است و می کوشد با بردن علم و دانش به دورترین نقاط کشور شعار  آموزش برای همه،همه جا،همه وقت را محقق سازد”.

رضا شاکری در تشریح فعالیتهای دانشگاه پیام نور گفت” دانشگاه پیام نور سقز از سال 69 با 3 رشته تحصیلی آغاز به کار کرد و امروز با 23 رشته تحصیلی از قدیمی ترین و باسابقه ترین دانشگاه های پیام نور استان است و 4700 دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.از بین 812 دانشجوی پذیرفته شده سال تحصیلی 87-88 تاکنون 595 نفر آنان ثبت نام کرده اند که از این تعداد372 نفر خانم(62%) و 223 نفر مرد(38%) هستند”.

شاکری افزود:” 95% دانشجویان از طریق کنکور سراسری و 5% از طریق فراگیر پذیرش می شوند .همچنین امسال 50 نفر از دانشجویان این مرکز در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاههای معتبر کشور پذیرفته شده اند”.

شاکری در ادامه سخنان خود اضافه کرد”امروزه دانشگاه پیام نور جزء اولین دانشگاه هایی است که از شیوه ی ارائه مطلب به شیوه پاورپوینت در کلاس های درس استفاده می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد سقز در پایان برخی وظایف دانشگاه و دانشجو را برشمرد: فراهم شدن زمینه ای برای خودباوری در دانشجو،تکریم استادان،پیشرفت فرهنگ ملی-اسلامی و بومی،ایجاد روحیه پژوهش و جویندگی در دانشجو،ایجاد خودآگاهی و باور به پیشرفت و پرورش دانشجویان انقلابی و متعهد”.

در ادامه مراسم فاتحی مسئول آموزش دانشگاه پیام نور سقز نکات آموزشی را برای دانشجویان جدیدالورود تشریح کرد.وی گفت”دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی است که می تواند دوره های فراگیر را برگزار کند.نظام آموزشی دانشگاه پیام نور واحدی است و ارزش گذاری دروس بر اساس واحد است و طبق تعریف دانشگاه پیام نور،دانشجو نیازی به کلاس ندارد و حضور در کلاس اجباری نیست”.

فاتحی در ادامه سخنان خود پاره ای از موارد و آیین نامه های آموزشی را از جمله نحوه انتخاب واحد،نحوه پذیرش دانشجو،مرخصی تحصیلی،رعایت پیش نیاز،امتحانات پایان ترم و نیز رعایت نکات اخلاقی و نحوه پوشش دانشجویان تشریح کرد.

در خلال مراسم 4 قطعه موسیقی توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور سقز اجرا شد.

از نکات قابل توجه در این مراسم می توان به عدم حضور افشاریان،فرماندار سقز در این مراسم اشاره کرد.فرماندار در هیچ یک از مراسم های  دانشگاه پیام نور طی سال گذشته حاضر نشده است.

کد خبر: 125


نظر دهي بسته شده است.