شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 21st ژانویه 2015
12:04 ق.ظ

فرناندار سقز : زنان از قربانیان اصلی آسیب‌های اجتماعی هستند

فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات جامعه است، گفت: زنان یکی از قربانیان اصلی آسیب‌های اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر، سالانه قربانیان بی‌شماری می‌گیرد و آسیب جدی بر پیکره جامعه و خانواده وارد می‌کند، عنوان کرد: در صورتی که همسر و فرزند در خانواده به بیماری اعتیاد دچار شود مادر نیز از لحاظ روحی و روانی آسیبی جدی خواهد دید.

فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به عوامل روی آوردن بانوان به بحث اعتیاد افزود: طلاق، تنهایی و نبود امکانات حمایتی زمینه‌ساز وقوع اعتیاد در زنان است.

وی در ادامه برگزاری کارگاه‌های پیشگیری در خانواده منطبق با فرهنگ بومی منطقه برای مادران، نوجوانان و جوانان را قبل از اعتیاد موثر دانست و به همکاری و تعامل ادارات در راستای پیشگیری و درمان تاکید کرد.

سعادت صالحی مشاور فرماندار ویژه شهرستان هم در این نشست با اشاره به اینکه اعتیاد زنان با توجه به نقش تربیتی زن در جامعه آسیب‌زا تر از اعتیاد مردان خواهد بود، افزود: متاسفانه زنان در این امر بسیار آسیب‌پذیرتر از مردان هستند.

وی با بیان اینکه زنان در جایگاه مادری و همسری ایفای نقش می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت این جایگاه آنان می‌توانند تاثیرات زیادی در سلامت خانواده و پیشگیری از اعتیاد ایفا کنند.

این مسئول با اشاره به نقش مستقیم زنان در تربیت فرزندان گفت: زمانی که درباره زنان بحث می‌شود باید دغدغه‌های خانواده را در نظر گرفت و به امنیت بانوان و نقش زنان برای پیشگیری از اعتیاد بیشتر اهمیت داده شود.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 12508