شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 4th فوریه 2015
1:22 ق.ظ

بلیت ناوگان اتوبوسرانی شهرداری سقز الکترونیکی شد

 طرح الکترونیکی کردن بلیط ناوگان اتوبوسرانی شهرداری سقز با اعتبار اولیه یک میلیارد و 400 میلیون ریال شامگاه دوشنبه آغاز شد.

به گزاش ایرنا، شهردار سقز در مراسم افتتاح این طرح گفت: بلیت الکترونیکی از مهم ترین، کارآمدترین و متداول ترین ابزارهای الکترونیکی است و می تواند گامی مهم در رسیدن به شهر الکترونیک و طرح شهروند الکترونیک در راستای دولت الکترونیک باشد.

وی افزود: با جایگزین شدن بلیت الکترونیکی به جای بلیت کاغذی، دورانی تازه برای خدمت رسانی بهتر در حوزه حمل و نقل درون شهری برای شهروندان سقزی شروع خواهد شد.

او یادآور شد: در این روش مسافران از سه باجه خرید شارژ کارت اقدام به تهیه کارت الکترونیکی می نمایند و مدیریت سازمان از طریق سیستم مرکزی تمام فعالیت های اتوبوس ها را زیر نظر گرفته و کنترل می نماید.

امیر مرادی رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری سقز هم گفت: تا یک ماه دیگر 45 دستگاه اتوبوس به دستگاه های کارت خوان مجهز خواهند شد.

وی با عنوان اینکه هزینه مسیرهای درون شهری برای هر مسافر بر اساس بلیط الکترونیکی 2400 ریال است گفت: در صورتی که شهروندان از پول نقد به جای کارت استفاده کنند باید سه هزار ریال پرداخت کنند.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 12688