شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 2nd دسامبر 2008
2:52 ب.ظ

بررسی دلایل استعفای شهردار صاحب

مهندس رضا گلمحمدی بعد از 5 سال تصدی شهرداری صاحب از سمت خود استعفا داد. استعفای او مورد پذیرش اعضای شورای شهر صاحب قرار گرفت.

گلمحمدی در گفتگو با شارنیوزعدم کفایت اعتبارات درنظر گرفته شده برای امور عمرانی و زیربنایی را از جمله دلایل استعفای خود

عنوان کرد و گفت: اعتبار 70 میلیون تومانی امور عمرانی شهر صاحب تنها برای لکه گیری معابر کفایت میکرد که با خواستهای مردم فاصله دارد.

اگرچه از سه سال قبل و با حضور افشاریان به عنوان فرماندار سقز سهمی هم از اعتبارات استانی به شهر صاحب تعلق گرفته و گلمحمدی از حمایتهای فرماندار و سایر مسئولان ابراز رضایت دارد اما تاکید می کند که با این مبالغ پروژه های بزرگ و تاثیرگذار به سرانجام نمی رسد. برای مثال اگر بخواهند همانند زرینه در صاحب نیز مسیر اصلی را به شکل بلوار درآورند نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

شهردار سابق صاحب خاطرنشان کرد: بعد از حضور 5 ساله در شهرداری صاحب و با امکانات موجود نیاز به حضور شخص دیگری احساس میشود و معتقدم من دیگر آمادگی انجام تحولی را در آن مجموعه ندارم.

روستا/شهر صاحب اگرچه همواره با کمبود اعتبارات مواجه بوده اما به گفته گلمحمدی و بر اساس ارزیابی ها در میان 11 روستا/شهر استان کردستان رتبه نخست را در انجام فعالیتهای عمرانی و خدماتی داشته است. خصوصا ملزم شدن شهرواندان به اخذ جواز ساختمان با تعرفه های بسیار پایین و برگزاری کمیسیون ماده 100 به صورت منظم که اهالی صاحب را برای تهیه جواز ترغیب کرده و این روزها از ساخت و ساز غیر مجاز خبری نیست.

در خصوص تعامل شورای شهر و شهردار، گلمحمدی به شارنیوز گفت: همکاری و همراهی لازم بین ما وجود داشت و استعفای من به معنی اختلاف با شورا نیست. وی اضافه کرد: توقع من از اعضای شورا این بود که با توجه به بافت روستای صاحب، اعضای شورا تلاش بیشتری برای توجیه مردم در مورد قوانین شهری بکار میبستند و قوانین ووظایف شهرداری را بهتر تشریح می نمودند.

گلمحمدی اظهار داشت: فرماندار و دیگر مسئولان با لطفی که به من داشته موافق استعفا نبودند اما مشکلات شخصی به اضافه مواردی که ذکر شد باعث اصرار من برای استعفا بود. گلمحمدی همچنین از مساعدت و حمایتهای بی دریغ مدیر کل امور شهری استانداری کردستان تقدیر و تشکر کرد.

کد خبر: 1274
  مطالب مرتبط:


۳ دیدگاه

 • خبر سقز
  خبر سقز: 12-31-2008 . 10:34 ب.ظ :

  به نظر من یکی از دلایل استعفای جناب شهردار این بود که ایشان اصلا قادر به تصمیم گیری در انجام امور نبود و به گفته ی اکثریت اهالی صاحب دیگران برای او خط مشی میگذاشتند ، از جمله چای پز شهرداری .
  دیگر اینکه قرار دادن مشکلات و موانع بر سر راه مردم و ناراضی شدن مردم از او .
  انجام و اجرای ماده 100 شهرداری و تخریب منازل یکی از کار هایی است که مردم را ناراحت و منزجر میکند و باعث می شود دیگر شهردار در میان مردم محبوبیتی نداشته باشد.
  در صورتی که او می توانست با اخذ جریمه ماده 100 را به پایان برساند زیرا هنوز شهر جدید صاحب آنچنان وسعت نیافته که شهرداری مانعی مثل ماده 100 و تخریب بر سر راه مردم بگذلرد و میتوان نتیجه گرفت که مهمترین دلیل استعفای گلمحمدی از دست دادن محبوبیتش در میان مردم بود.

  پاسخ دهید

  • عزیز
   عزیز: 12-31-2008 . 11:21 ب.ظ :

   این شهردار بعد از استعفا در کجا کار میکند؟

   پاسخ دهید

   • دوست شار
    دوست شار: 1-1-2009 . 10:04 ب.ظ :

    طی تحقیقات به عمل آمده ، تمامی کارهایی که در شهر صاحب انجام شده مربوط به طرح هادی شهر ،تحت نظارت بنیاد مسکن بوده و شهردار طی این همه سال شهردار بودن ،نه تنها هیچ فعالیتی نداشته بلکه حتی لکه گیری هم نکرده و بی مورد از بودجه ی مربوطه ایراد می گیرد . در قبال جواز غیر قانونی شرط اهدا زمین به خودش را برای طرف می گذاشته است از جمله شواهد معتبر و زنده ، خانواده ی بی سرپرست وثوقی هستند که در مقابل جواز از آنها تقاضای زمین شد و این امر بارها و بارها توسط شهردار و معاونش انجام شد و خیلی موارد دیگر ………………………که بماند .

    پاسخ دهید