شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 10th فوریه 2015
6:28 ب.ظ

کلنگ احداث بازارچه مرزی “سرشیو” سقز به زمین زده می‌شود

 رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای بهبود وضعیت معیشت مردم بخش سرشیو سقز گفت: برای ایجاد اشتغال و بالا بردن سطح درآمد مردم به زودی کلنگ ایجاد بازارچه موقت مرزی در بخش سرشیو سقز به زمین زده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، محسن بیگلری صبح امروز در مراسم جشن انقلاب در بخش سرشیو شهرستان سقز با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تلاش‌های صورت گرفته برای آبادانی مناطق محروم کشور اشاره و اظهار داشت: با وجود مشکلات اعتباری، تلاش دولت و مجلس جهت توسعه و آبادانی کشور مناسب و قابل قبول بوده است.

وی با عنوان اینکه تسریع در محرومیت زدایی نیازمند اعتبارات مناسب است گفت: تلاش برای برخوردار کردن هر چه بیشتر روستاهای بخش سرشیو از راه آسفالته ،گاز و ارتقای سطح معیشت مردم این بخش از اولویت برنامه های مسئولان استان و شهرستان بوده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستور گازرسانی به 40 روستای شهرستان سقز از وزیر نفت اخذ شده خاطر نشان کرد: در سال 94 گاز در تعدادی از روستاهای بخش سرشیو شهرستان سقز روشن ‌می‌شود.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای بهبود وضعیت معیشت مردم بخش سرشیو شهرستان سقز گفت: برای ایجاد اشتغال و بالا بردن سطح درآمد مردم به زودی کلنگ ایجاد بازارچه موقت مرزی در بخش سرشیو شهرستان سقز به زمین زده خواهد شد.

فرماندار شهرستان سقز هم در این جشن مردمی که به مناسبت دهه فجر برگزار شد با بیان اینکه، تلاش دولت برای رفع مشکلات مردم و محرومیت زدایی در اولویت مسئولان این شهرستان قرار دارد گفت: بخشی از عقب ماندگی های بخش سرشیو در سال 94 جبران خواهد شد.

وی گفت: با هماهنگی موجود بین دولت و نماینده مردم در مجلس اولویت‌ها برای محرومیت‌زدایی شناسایی شده و برای حل آن هم برنامه‌ریزی‌های متاسبی صورت گرفته است.

صلاح سیار عضور شورای بخش سرشیو هم در این مراسم با بیان اینکه بخش سرشیو محروم ترین بخش شهرستان سقز است خواستار توجه بیش تر مسئولان برای رفع مشکلات این بخش شد.

وی بخش عمده‌ مشکلات مردم در این بخش را مربوط به نبود راه مناسب روستایی و مشکلات ناشی از این کمبود دانست و خواستار برخورداری هر چه بیشتر روستاها از راه آسفالته شد.

شکار و صید غیر مجاز ، نیاز به تکخوان شدن کنتورهای برق، تسریع در بهسازی  و آسفالت 11 کیلومتر باقی مانده راه سقز مریوان از جمله مواردی بود که در این مراسم توسط تعدادی از اعضای شوراهای  اسلامی روستا و دهیاران بخش سرشیو مطرح شد.

کد خبر: 12749
    مطالب مرتبط: