شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 12th فوریه 2015
11:20 ق.ظ
سومین سالگرد مرگ ابراهیم یونسی+گزارش تصویری

“خاك پذيرنده اشارتي است به ارامش” 

سه سال مي گذرد از زماني كه تن بي جان ابراهيم خان يونسي، به موطن مادري اش بازگشت تا در خاك آن براي هميشه ارام گيرد، موطني كه گرچه در كودكي با او مهربان نبود و انچه را كه يونسي را تبديل به فخر اين خاك كرد را خود به او نداده بود، اما با آغوش باز و پيشوازي در خور او را پذيرفت. پيشوازي باشكوه مملو از سقزي هايي كه تمام بعد از ظهر تا ساعاتي از شب، بازگشت اين بزرگ مرد و خانواده ي داغدارش را انتظار كشيدند. خيل منتظراني كه جادهاي هاي زمستاني را با عشق و انتظاري فرساينده در سرماي بهمن ماه گلستاني كرده بودند. جمعيتي كه با استقبال در ورودي هر يك از شهرهاي كردستان كه بر سر راه كارواني قرار داشت، كارام جان خيلي ها را به خانه ي ابديش مي برد، نشان دادند كه نه فقط بانه كه تك تك شهرهاي كردستان زادگاه يونسي است. جمعيتي مملو از مردمي كه نه از روي اجبار بلكه هر يك از ظن خود به استقبال آمده بودند، يكي را هم خوني همراه كرده بود و ديگري را احترام به همه شب هايي كه آثار و ترجمه هاي يونسي ميهمان عزيزش شده بودند و خيلي ها را احساس وظيفه براي مرهم نهي بر داغ بازماندگان و كساني را علاقه به هر كسي كه افتخاري براي اين ديار در كشور خود غريب بيافريند. 

اكنون هم پس از سه سال كردستان داغ مرگ اين فرزند خلف را فراموش نكرده و علي رغم نامهرباني هوا و گرد و غباري كه اين روزها نفس را بر خيلي ها حرام كرده، كساني رابر سر مزار يونسي  گرد هم آورده است، تا به ياد آريم كه فرزندان كردستان برادران خود را از ياد نمي برند…

سه سال قبل

پلیس راه سقز

استقبال از پیکر ابراهیم یونسی

younesisaqez (2)

 

younesisaqez (1)

 

younesisaqez (4)

 

younesisaqez (5)

 

younesisaqez (3)

 

مراسم سومین سالگرد فوت دکتر”ابراهیم یونسی” بعدازظهر روز یکشنبە ١٩ی بهمن و به همت بنیاد توسعه ی فرهنگی “گه شه” با حضور جمعی از دوستداران فرهنگ و هنر و فرزند آن مرحوم ، بر سر مزار ایشان در “سلیمان به گی بانه” برگزار شد و حا‌ضرین یاد و خاطرەی آن بزرگ‌مرد عرصەی فرهنگ و هنر را گرامی داشتند. گفتنیست که برگزارکنندگان متاسفانه به علت بدی هوا، موفق به اجرای برنامه های از پیش تعیین شده نشدند. 

younesibaneh (1)

 

younesibaneh (2)

 

younesibaneh (3)

 

کد خبر: 12800