شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 20th فوریه 2015
10:58 ق.ظ

۶ هزار و ۶۴۰ خانواده شهرستان سقز تحت پوشش کمیته امداد هستند

 مدیر کمیته امداد شهرستان سقز گفت: هم اکنون ۶ هزار و ۶۴۰ خانواده در شهرستان سقز با جمعیت ۱۴ هزار و ۳۷۶ نفر، تحت پوشش حمایتی نهاد مقدس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) بوده و مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان سقز ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشن نیکوکاری در شهرستان سقز اظهار داشت: در ایران اسلامی صدقه دادن جزو برنامه‌های هر روز خیرین است.

وی با بیان اینکه، ایران اسلامی به عنوان کشوری نمونه در جهان در کمک به محرومان شناخته شده است، بر دستگیری از نیازمندان واقعی در جامعه تاکید کرد.

فرماندار شهرستان سقز به ارزش صدقه دادن اشاره و خاطر نشان کرد: صدقه دادن در فرهنگ ایرانی یک کار مقدس است و نه تنها مردم در جشن نیکوکاری و ایام خاص صدقه می‌دهند بلکه این امر به یک فرهنگ روزانه تبدیل شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان سقز دارای روستاهای زیادی است راه اندازی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در نقاط روستایی این شهرستان یک ضرورت است.

ورمقانی خواستار برنامه ریزی جامع، اطلاع رسانی مطلوب و مشارکت دادن تمامی اقشار جامعه در این امر مهم و خیر شد و گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان با کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) در برگزاری جشنواره نیکوکاری همکاری کنند.

فاروق محمودی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سقز هم در این جلسه گفت: امسال 14 پایگاه ثابت در میادین و 3 پایگاه سیار در ورودی‌های منتهی به شهر سقز برای جمع آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری در نظر گرفته شده است.

وی با تقدیر از خیران شهرستان سقز و با اعلام اینکه، در سال گذشته 2 میلیارد و 180 میلیون ریال کمک‌های نقدی  و غیرنقدی در قالب جشن نیکوکاری در سطح شهرستان سقز جمع آوری شد، خاطر نشان کرد: امسال این مبلغ قطعاً بیشتر خواهد شد و به موقع نیز به دست نیازمندان خواهد رسید.

محمودی با اعلام برنامه‌های هفته نیکوکاری عنوان کرد: این برنامه ها از روز 14 اسفند ماه با نواختن زنگ نیکوکاری در مدارس  آغاز می‌شود و در برنامه جشن نیکوکاری تمامی ادارات، سازمان ها و ارگان‌ها همکاری لازم را با کمیته امداد خواهند داشت.

محمودی اظهار داشت: هم اکنون 6 هزار و 640 خانواده در شهرستان سقز با جمعیت 14 هزار و 376 نفر، تحت پوشش حمایتی نهاد مقدس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) بوده و  مستمری دریافت می‌کنند.


منبع خبر: تسنیم
کد خبر: 12883