شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
دوشنبه، 23rd فوریه 2015
8:03 ب.ظ
سرپرست گروه بامداد در گفتگو با شارنیوز گفت:

بهترین تماشاچیان را در سقز و بوکان داشتیم

سیروان منهوبی سرپرست گروه بامداد بعد از پایان آخرین روز کنسرت در سقز در گفتگو با شارنیوز از تجربه کار با استاد بیژن کامکار و حضورشان در سقز گفت.

ارزیابی شما از کنسرت هایی که در  دو هفته ی گذشته برگزار کردید چیست؟

 همانطور که می دانید،تور کنسرت های گروه بامداد از کرمانشاه شروع شد، پس از کرمانشاه به  سنندج و بوکان  رفتیم  و امروز هم که در کنار شما هستیم. در مورد اجرا ها بدون اغراق می گویم که اجراهایی که در سقز  و بوکان داشتیم از بهترین اجراها بود چرا که مردم این شهرها علی رغم جمعیت کم و کوچکی شهر ها بهترین استقبال را از کنسرت ها کردند و از بهترین تماشاچیان ما بودند.  برخلاف دو شهری که مرکز استان بود، در اینجا مردمی بسیار پرانرژی را دیدم که با علاقه به قطعات گوش دادند، البته استقبال در آن شهرها هم خوب بود، اما در سقز و بوکان هنگام اجرا حس بهتری داشتیم و باعث خوشحالی است که در شهرهایی که مرکز استان نیستند و جمعیت کمی دارند این همه علاقمند به موسیقی وجود دارد.

sirwanmanhobi

  آیا پیش از این هم تجربه اجراهایی با اساتید بزرگ را داشتید؟

اعضای گروه به صورت انفرادی هر کدام با گروه های بزرگی کار کرده اند. اکثرا تحصیلات موسیقایی دارند و موسیقی را به صورت حرفه ای دنبال می کنند، خود گروه بامداد که کارش را از سال 79 آغاز کرد تجربه کار با استادانی چون عزیز شاهرخ و اسماعیل سابور را دارد، اما گروه  در این مقطع به بلوغی رسیده بود که به خواننده ای چون استاد بیژن کامکار احساس نیاز می کرد، به هر حال هر چقدر هم گروه خوب کار کند تا در کنار شخصی چون استاد بیژن کامکار اجرا نداشته باشد،آنچنان که باید به دنیای موسیقی معرفی نخواهد شد، به همین دلیل با استاد صحبت کردیم، که به گرمی استقبال کردند، کمک زیادی به گروه کردند و با تمام ضعف های گروه کنار آمدند، چون همانطور که می دانید بیژن کامکار سالهاست در کنار کامکارها به روی صحنه می رود که بدون شک از بزرگان موسیقی ایران هستند. حضور در کنار ایشان برای ما افتخار بود و امیدواریم که توانسته باشیم توقع او را برآورده کنیم.

bamdadband (1)

 ترکیب آهنگ های کنسرت بر چه اساسی انتخاب شد؟

 بیشتر آهنگ ها کار برادرم زاگرس بود که فوق لیسانس آهنگ سازی دارد. درمجموع در ترکیب آهنگ ها سعی شد از مجموعه آهنگ های کل مناطق کردستان  استفاده شود. سعی کردیم آهنگ ها را متنوع انتخاب کنیم به طوری که در اجرا هم از کار هورامی استفاده شده بود  هم کار بادینانی هم کار کلهری و بسیاری از  شعرهای معروف این مناطق به کار رفته بود. بخشی را هم به کارهایی که برای مردم خاطره انگیز است چون کار “کراس کودری” که کار گروه کامکارهاست اختصاص دادیم تا مردم هم نقشی در انتخاب آهنگ ها داشته باشند. 

 برای ضبط و انتشار کار برنامه ای دارید؟

بله قرار است همین کنسرت به صورت آلبوم تصویری شبیه کاری که آلبوم رستاک پیش تر انجام داده ضیط شود. قسمت های ابتدایی آن آماده شده و تنها قسمت فیلمبرداری آن باقی مانده است که امیدواریم در اردیبهشت یا خرداد منتشر شود.

کد خبر: 12998