شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
سه‌شنبه، 24th فوریه 2015
8:36 ب.ظ

نقاشی های شاهرخ خضری بر گالری خانه فرهنگ

     در نمایشگاهی که در نگارخانۀ ادارۀ ارشاد شهرستان سقز برپاست 35 اثر از “شاهرخ خضری” نقاش سقزی در موضوعات طبیعت، پرنده و پرتره در سبک رئالیسم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

     شاهرخ خضری حدود 27 سال است که وارد حوزۀ هنری نقاشی شده است و در این راه ضمن وجود علاقۀ شخصی، کتاب را بهترین استاد خود در حوزۀ کاری اش می داند و بیشتر کارهایش را برگرفته از طبیعت بکر و اصیل سقز می داند.

     این نقاش سقزی با توجه به گرایش رئالیستی در آثار خود در گفتگو با شارنیوز گفت: در آثارش سعی برآن داشته تا به واسطۀ افکار و اندیشه هایش بین آنچه در ذهن داشته و آنچه در طبیعت می بیند ارتباط خاصی برقرار کند و برروی بوم نقاشی پیاده کند.

     این هنرمند سقزی سعی برآن داشته است تا در آثارش روحیات و خلقیات مختلف افراد را در نظر بگیرد تا جایی که طی بازدید از آثارش، بازدید کنندگان با روحیات متفاوت و با دیدن نقاشی هایی از فصول مختلف سال و یا اوقات مختلف روز ابراز رضایت و خوشحالی کرده اند.

      خضری در حوزۀ نقاشی دیواری نیز آثار زیادی دارد که از جملۀ آن می توان به نقاشی مربوط به آتشنشان در حیاط آتشنشانی شهرستان سقز واقع در خیابان ملت، موزۀ سنندج در زیر پل مردوخ سنندج، عمارت خسرو آباد سنندج و آثار دیگری در استان هایی از جمله هرمزگان، لرستان، آذربایجان غربی، تهران و… اشاره کرد.

     لازم به ذکر است این نمایشگاه تا آخر هفتۀ جاری میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود، همچنین نمایشگاه آثار این هنرمند، بعد از شهرستان سقز در سنندج برپا خواهد شد.

nnqashi (4)

 

nnqashi (3)

 

nnqashi (2)

 

nnqashi (1)

 

کد خبر: 13018
    مطالب مرتبط: