شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 27th فوریه 2015
11:06 ق.ظ

جرائم رانندگی هزینه نصب دوربین های کنترل ترافیک سقز را تامین می کند

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: مبلغ سه میلیارد و 700 میلیون ریال از محل درآمد جرائم رانندگی برای نصب دوربین های مداربسته کنترل ترافیک در 21 نقطه شهر در سال جاری اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز پنج شنبه در نشست شورای ترافیک سقز با بیان اهمیت موضوع کنترل و کاهش ترافیک، افزود: سال گذشته نیز سه میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی به این موضوع اختصاص داده شده بود.

وی در این جلسه خواستار راه اندازی کارت پارک الترونیکی برای استفاده بهینه از مکان های پارک در تعدادی از خیابان های سطح شهر و همچنین خط کشی خیابان ها شد.

وی با عنوان اینکه شهرداری با همکاری بخش خصوصی پارکینگ طبقاتی مناسبی در مرکز شهر ساخته است، یادآور شد: باید مسافران و گردشگران در ایام نوروز به سمت این پارکینگ هدایت شوند تا هم شاهد ترافیک کمتر باشیم وهم آنها بتوانند از بازار خرید کنند.

سرگرد غلامرضا صدفی فرمانده پلیس راه سقز هم با عنوان اینکه راه اندازی کارت پارک الترونیکی در قانون راهنمایی نیز آمده است، بیان کرد: در تعدادی از شهرهای بزرگ سیستم سنتی اخذ وجه در برابر پارک نمودن خودور مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

صابر زارعی معاون فنی وعمرانی فرمانداری سقز هم خواستار بهسازی، ترمیم و لکه گیری خیابان های سطح شهر و به ویژه ورودی های منتهی به سقز شد.

در این جلسه ضیاالدین نعمانی شهردار سقز و باقی رحمانپور رئیس شورای اسلامی سقز نیز خبر دادند که الکترونیکی کردن کارت پارک در دستور کار شهرداری قرار دارد و این اداره از طریق بخش خصوصی در این زمینه اقدام خواهد کرد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 13052