شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 5th مارس 2015
12:14 ق.ظ

مهندس بیگلری در تذکر شفاهی خواستار شد: ضرورت رسیدگی به وضعیت معیشتی فرهنگیان از سوی وزیر آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهندس محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در نشست علنی امروز (چهارشنبه 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: به وزیر آموزش و پرورش تذکر می‌دهم که به وضعیت معلمان رسیدگی کند. تحصن روز یکشنبه 10 اسفند معلمان در سراسر کشور علی‌الخصوص در کردستان به دلیل نارضایتی آنان از وضعیت معیشت‌شان است. بنابراین لازم است مشکلات معیشتی آنها حل و نظام رتبه‌بندی معلمان اجرایی شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چرا کاری کرده‌اید که معلمان را به‌عنوان مصرف‌کننده بدانند.

بیگلری افزود اگر معلمان نبودند هیچکدام از ما اینجا نبودیم و شما هم وزیر نبودید و نباید فراموش کرد جامعه ایران اسلامی مدیون معلمان است و شایسته هیچ دولتی نیست به مطالبات معلمان پاسخ ندهد.

بیگلری با بیان اینکه معلمان وارثان انبیای الهی هستند، گفت: چرا باید این قشر برای دستیابی به حقوق حقه خود متوسل به تحصن شوند؟

محسن بیگلری گفت: وزیر علوم به ضعف شدید مدیریتی در دانشگاه کردستان توجه کند و همچنین اقدامات لازم برای احداث دانشکده صنعتی سقز که از مصوبات سفرهای ریاست جمهوری بوده است را انجام دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: تذکر دیگر بنده به وزیر راه و شهرسازی درخصوص کاهش پروازهای فرودگاه سنندج و نیز ضرورت تسریع در ساخت فرودگاه سقز و همچنین رفع مشکلات احداث بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه و جاده‌های کردستان است. نکته دیگر اینکه به کردستان سفر کنید تا از نزدیک با مسائل و مشکلات این منطقه آشنا شوید.

کد خبر: 13153