شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 6th مارس 2015
10:45 ق.ظ
روز پنج شنبه صورت گرفت

فرهنگیان حساب های خود را در بانک توسعه تعاون بستند

به دنبال اقدام شعبه سقزبانک توسعه تعاون مبنی بر گرفتن حکم جلب برای یکی از فرهنگیان و بازداشت وی، معلمان سقز در محکومیت این عمل که آن را بی احترامی به خود و جایگاه فرهنگیان و شهروندان شهر سقز نامیدند،  روز پنج شنبه چهاردهم اسفند ماه، با مراجعه به بانک مذکور خواستار بستن حساب های خود شدند.

 لازم به ذکر است که معلم بازداشت شده، ضامن یک فقره تسهیلات بود که سه قسط آخر از سوی وام گیرنده بازپرداخت نشده بود. به گفته این معلم، بانک توسعۀ تعاون تنها یک ساعت قبل از گرفتن حکم جلب وی را از عدم بازپرداخت وام مطلع کرده بود.

tosehtavon

فرهنگیان به این نکته اشاره داشتند که با بدهکاران میلیاردی بانکی هم چنین برخوردهایی نمی شود که به خاطر 4 میلیون تومان وام معوق حکم جلب برای یکی از معلمان خوش نام شهر صادر شده و وی را یک شب به زندان می اندازند.

معلمان در روز پنج شنبه به صورت متناوب با مراحعه به شعبه سقز بانک توسعه تعاون اقدام به بستن حساب های خود کردند.

همچنین در ادامه این حرکت،  با امضای حدود 350 نفر از معلمان سقزی، از هیأت های مدیرۀ تعاونی مصرف، تعاونی اعتبار و تعاونی صندوق وام ضروری فرهنگیان درخواست شده است تا در محکومیت و اعتراض به این عمل، حسابهای این تعاونی ها را که همگی مربوط به فرهنگیان است بسته شود.

متن نامه فرهنگیان که به دست شارنیوز رسیده است بدین شرح است.

به نام خدا

به: هیأت مدیرۀ محترم تعاونی های اعتبار، مصرف و صندوق وام ضروری فرهنگیان  شهرستان سقز

با سلام

     احتراما اینجانبان امضاءکنندگان ذیل در راستای حفظ شان و کرامت مقام والای معلم، و در اعتراض به برخوردهای شنیع و دور از اخلاق مدیریت بانک توسعه تعاون شهرستان سقز در خدشه دار نمودن جایگاه معلمین این شهرستان، ضمن اقدام به بستن حسابهای شخصی خود در بانک مذکور، از هیآت مدیره محترم تعاونیهای فوق درخواست میکنیم نسبت به بستن حسابهای مرتبط با فعالیتهای خود در بانک یاد شده، اقدام نمایند.

     نامۀ ذکر شده که به امضای حدود سیصد و پنجاه نفر از فرهنگیان رسیده است، نزد شارنیوز موجود می باشد.

شارنیوز آماده انتشار توضیحات مسئولین بانک توسعه تعاون نیز می باشد.

کد خبر: 13163