شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 10th مارس 2015
6:43 ب.ظ

120 هکتار در محدوده سه روستای سقز نهال کاری می شود

120 هکتار در محدوده سه روستای سقز نهال کاری می شود

سنندج – ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سقز، گفت: یک میلیون و 200 هزار متر مربع (120 هکتار) از زمین های روستاهای قهرآباد، آلتون بالا و پایین از توابع بخش مرکزی شهرستان سقز نهال کاری می شود.

به گزارش ایرنا عثمان افتخاری روز دوشنبه در مراسم کاشت هزار و 300 نهال در مسیر ورودی بلوار سقز – بوکان، افزود: برنامه نهال کاری در روستا دارای اعتبار مستمر است و مهمترین برنامه ای است که در حوزه درختکاری در شهرستان سقز در دستور کار داریم.

وی نهال کاری در این روستاها را در راستای احیاء و بازسازی عرصه های منابع طبیعی موضوع ماده 17 قانون اصلاح معادن برشمرد.

وی ادامه داد: در سال جاری همچنین ده هزار اصله نهال در پارک جاقل با همکاری سازمان های مردم نهاد، شورای اسلامی و شهرداری کاشته می شود.

حسین بیگی معاون خدمات شهری شهرداری سقز نیز با بیان اینکه سال گذشته شهرداری سقز 20 هزار اصله نهال و درختچه در سطح شهر کاشته است، افزود: امسال در هفته درختکاری 20 هزار نهال دیگر توسط این نهاد دولتی مردمی کاشته می شود.

ماموستا عبدالرحمان حسین زاده امام جمعه سقز در سخنانی با اشاره به اهمیت درخت از نگاه دین اسلام، گفت: پیامبر اکرم (ص) همیشه بر کاشت نهال و حفظ آن تاکید کرده است.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با عنوان اینکه درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیات آفریدگار عالم است بیان کرد: درخت نماد آبادانی، شاخص سبزی و خرمی و مظهر زندگی است و باعث تلطیف هوا، موجب آسایش و رفاه مردم و صفا و پاکی طبیعت می شود.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 13182