شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 10th مارس 2015
6:48 ب.ظ

چهار میلیارد ریال به اشتغال معتادان بهبود یافته سقز اختصاص یافت

رییس اداره بهزیستی شهرستان سقز گفت: چهار میلیارد و 240 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغالزایی معتادان بهبود یافته و همسران آنان در سال جاری اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، عبدالرحمان حکیمی روز یکشنبه در جلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان سقز با بیان اینکه 35 درصد از اعتبارات اشتغالزایی این اداره به معتادان بهبود یافته و همسران آنان اختصاص یافته است افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی از دیگر برنامه های این اداره برای معتادان بهبود یافته است.

وی با تشریح اقدامات انجام شده اضافه نمود: در سال جاری 32 نفر از معتادان بهبود یافته با همکاری اتاق اصناف جواز کسب گرفته اند.

سرگرد غلامرضا پارسایی کیا رییس پلیس پیشگیری مبارزه با مواد مخدر شهرستان سقز نیز بیان کرد: در این شهرستان تعداد دستگیری های پیرامون مواد مخدر نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش یافته است.

او فعال شدن کمپ اجباری ترک اعتیاد برای معتادان متجاهر و اقدامات پیشگیرانه را در این شهرستان مناسب توصیف کرد و گفت: این برنامه ها به جد ادامه خواهد داشت.

اسماعیل رستم پور معان سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان سقز هم تاکید کرد باید با همکاری تمامی ادارات و مردم در راستای پیشگیری از ناهنجاری ها در جامعه بویژه آسیب های ناشی از مواد مخدر تلاش کرد.

برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های آموزشی برای باشگاه های خصوصی ورزشی، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ برای دانشجویان در خصوص مضرات مواد مخدر، برگزاری نمایشگاه عکس پیرامون آسیب های مواد مخدر، اجرای دوره های آموزشی برای 300 نفر از مدیران و کارکنان آموزش و پرورش از جمله مواردی بود که توسط کمیته های چندگانه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان سقز تشریح شد.

پرداخت یارانه به کمپ های ترک اعتیاد، مراکز متادون درمانی و مراکز کاهش آسیب و راه اندازی شیلتر از دیگر مواردی بود که توسط کمیته ها عنوان شد.

برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، جشنواره نوجوان سالم، اجرای پنج طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در 12 آموزشگاه و برگزاری همایش با حضور والدین دانش آموزان از دیگر موارد انجام شده بود که توسط این کمیته ها اعلام شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 13185