شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 12th مارس 2015
11:34 ب.ظ

بیگلری : پروژه‌های عمرانی استان ‌به آثار باستانی تبدیل شده‌اند

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از روند کند اختصاص اعتبارات و انجام پروژه‌های عمرانی در استان انتقاد کرد و گفت: اکثر پروژه‌های کردستان به آثار باستانی تبدیل شده است.
 
خبرگزاری فارس: کلید ‌‌گاوصندوق پر از طلای‌ کردستان‌ گم شده ‌/ پروژه‌های عمرانی ‌به آثار باستانی تبدیل شده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن بیگلری ظهر امروز در آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال جاری اظهار کرد: استان کردستان به مثابه یک گاوصندوق پر از طلاست که کلید آن گم شده است.

وی افزود: وضعیت راه‌های کردستان نگران‌کننده است و باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

بیگلری خاطرنشان کرد: در خصوص مرز رسمی سیران‌بند بانه نیز متأسفانه علی‌رغم اینکه 5 سال از تصویب آن گذشته است مانع کار را منوط به برگزاری نشست دولت مرکزی عراق دانسته‌اند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای برگزاری نشست مشترک با دولت مرکزی عراق در خصوص مرز رسمی سیران‌بند بانه تاکنون 3 بار مکاتبه کرده‌ایم اما هر بار ما را به دنبال نخود سیاه فرستاده‌اند و به نوعی وزارت کشور مخالف رسمی‌شدن این مرز است.

بیگلری افزود: در خصوص پروازهای فرودگاهی نیز حتی از استان ایلام که جمعیت آن به اندازه شهرستان سقز است، عقب مانده‌تر و به نوعی شاهد کم‌کاری و بی‌مهری نسبت به استان هستیم.

وی اظهار داشت: با 10 تا 15 میلیارد تومان پروژه فرودگاه سقز آماده می‌شود اما مسئولان کشوری حاضر نیستند این اعتبار اندک را به این پروژه ملی اختصاص دهند.

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به بحران آب شرب در شهر سنندج  و شهرها و روستاهای مختلف استان اشاره کرد و گفت: با وجود برخورداری از چند‌ میلیارد مترمکعب آب متأسفانه مردم کردستان از حق آبه های داخلی استان خود نیز محروم هستند.

وی افزود: باید مدیریت بر سدهای استان به خود استان واگذار شود و بحران آب شرب شهرها و روستاهای استان در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

بیگلری خاطرنشان کرد: بیش از 65 درصد از سهم‌آبه استان کردستان از سد شهید کاظمی برای نجات دریاچه ارومیه اختصاص داده شده ‌و این درحالی است که استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل که با دلیل زراعت‌ها و برداشت‌های مختلف مسبب آسیب به دریاچه ارومیه بوده‌اند، سهم‌آبه کمتری اختصاص داده‌اند.

وی افزود: مجمع نمایندگان استان کردستان اعتراض خود را نسبت به این مهم اعلام می‌دارد و باید مسئولان وزارت نیرو در این خصوص تجدیدنظر کنند.

بیگلری اظهار داشت: هم اکنون در استان کردستان وفاق و همدلی خوبی برقرار است اما اگر این بی‌مهری‌ها و بی‌توجهی‌ها از سوی دولت به استان ادامه داشته باشد، بدون شک رزومه استاندار کردستان نیز لطمه خواهد دید.

بیگلری تصریح کرد: اکثر پروژه‌های عمرانی کردستان به آثار باستانی تبدیل شده‌اند و هیچ همتی از سوی مسئولان کشوری برای اجرای این طرح‌ها وجود ندارد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بیشتر مواقع آرزو می‌کنیم کاش مقام معظم رهبری بار دیگر به استان کردستان سفر می‌کردند چرا که دستاوردها و خدمات سفر پرخیر و برکت ایشان تنها پروژه‌های قابل لمس برای مردم بوده است.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 13230