شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 15th مارس 2015
11:24 ب.ظ

فرمانده نزاجا در سقز : تحرکات داعش را زیر نظر داریم

 

فرمانده نزاجا گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در آمادگی کامل به سر می‌برد و تحرکات داعش را زیر نظر دارد و بدون شک آنان توان هیچ اقدام احتمالی علیه ایران را ندارند.

امیررضا پوردستان در حاشیه برگزاری یادواره 114 شهید ارتش در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سقز اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از وظایفی است که بر عهده انسان‌های وظیفه‌شناس است.

به گفته وی برگزاری یادواره‌های شهدا موجب ترویج روحیه استقامت، ایثار و فداکاری در بین نسل‌های سوم و چهارم انقلاب می‌شود.

وی اضافه کرد: بی‌تردید جوانان و نوجوانان ما با این روحیه خواهند توانست در صحنه‌های استقامت و مقاومت حاضر شوند و جواب دندان‌شکنی به هر دشمنی بدهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: قدردانی از زحمات، تلاش، صبر و ایثار خانواده شهدا وظیفه ماست و برگزاری یادواره‌های شهدا، حضور در بین آنان، تجلیل از مقام شامخ شهدا و دعوت از آن‌ها نیز در این راستا انجام می‌شود.

پوردستان با بیان اینکه دشمن جنگ فرهنگی سختی علیه کشور ما راه‌انداخته تصریح کرد: هدف از این جنگ دشمن تلاش برای گرفتن هویت دینی و اسلامی جوانان است اما با بیداری و بصیرت ملت ایران دشمن همواره در رسیدن به اهدافش ناکام مانده است.

وی با اعلام اینکه ایران اسلامی مرز مشترکی با کشورهای همسایه دارد یادآور شد: یگان‌های ارتش در تمامی سرزمین ایران و به ویژه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، خوزستان و ایلام آمادگی لازم برای مقابله با هر نوع حرکت احتمالی دشمنان را دارند.

امیر پوردستان برگزاری رزمایش‌ها در این مناطق در سال‌جاری را بی‌نظیر توصیف کرد و با اشاره به بازدیدهای به عمل آمده گفت: اقتدار و صلابت نیروهای زمینی به اثبات رسیده و تیپ‌های 128، 228 و 328 در استان کردستان و نیروها پروازی و هوانیروز آمادگی دفاع از کیان اسلامی را دارند و آمادگی نیروهای زمینی در کشور در سطح بالایی قرار دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با وجود مرز طولانی استان کردستان با کشور همسایه عراق و جولان گروه تکفیری داعش در آن سوی مرزها که از سوی دشمنان تجهیز شده اند، ارتش در این نقطه از خاک کشور چقدر آمادگی دارد افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در آمادگی کامل به سر می‌برد و تحرکات داعش را زیر نظر دارد و بدون شک آنان توان هیچ اقدام احتمالی علیه نظام مقدس اسلامی ایران را ندارند.

امیر پوردستان اظهار داشت: امروز دشمنان نظام مقدس اسلامی پی‌ برده‌اند که کشور ما از لحاظ نظامی توانایی فوق‌العاده‌ای دارد و همین توان موجب بازدارندگی دشمن شده است.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 13272