شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۰/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 12th دسامبر 2008
10:10 ب.ظ

تجلیل از برگزیدگان برتر کنکور 87

مراسم تجلیل از برگزیدگان برتر کنکور سراسری سال 87 توسط شورای شهر و شهرداری سقز روز پنج شنبه 21/9/87 در سالن اجتماعات شورا برگزار شد.
در این مراسم اولیایی رئیس شورای شهر سقز ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت” این مراسم با هدف تقدیر از زحمات و تلاشهای نخبگان کنکور سراسری و استفاده از نظرات آنان تشکیل شده است”.
وی موفقیت نخبگان کنکور را نتیجه تلاش هدفمند آنان،امنیت و امکانات موجود در جامعه،تلاش و زحمت والدین و معلمان دانست و گفت” جامعه امروز ما نیازمند تلاش،تخصص و تعهد است و تخصص، تعهد و ثروت مکمل یکدیگرند”.وی کسب علم و دانش را در جهت توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به مردم مهم عنوان کرد و گفت” شما جوانان امید آینده کشور هستید و جامعه ما به تلاش،تخصص و تعهد شما نیازمند است”.
رحمان سیدیان رئیس سابق پیش دانشگاهی و از دبیران باتجربه سقز نیز با تشکر از شورا و شهرداری بخاطر برگزاری این مراسم گفت” این قبیل اقدامات فرهنگی و نمادین، راهکار مناسبی برای تاثیرگذاری بر جوانان است. شهر و منطقه ما نیازمند تربیت انسانهای تلاشگر، متعهد و متخصص است و امیدوارم مسئولین شهر بستری فراهم کنند که از توانمندی متخصصان در پیشرفت شهر استفاده شود “.
سپس شهردار سقز یکی از وظایف مدیریت شهری را امور فرهنگی عنوان کرد و گفت” این جوانان آینده ساز شهر و مملکت ما هستند و درصددیم با حمایت و همکاری آنان برنامه ای درازمدت برای توسعه شهر سقز تدارک ببینیم”.
عثمان رحیمی افزود” عصر حاضر عصر تکنولوژی اطلاعات، ارتباطات و توسعه دانایی محور است و انسان یکی از عوامل مهم در روند توسعه و تسریع آن است. یکی از اهداف شورا و شهرداری سقز نیز استفاده از نظرات نیروهای انسانی کارآمد و نخبگان برای توسعه شهر و ارتقای شاخص های رفاه می باشد”.
وی با برشمردن برخی از شاخصه های توسعه گفت” کشور ما زمانی پیشتاز خردورزی و تولید علم در جهان بوده و هم اکنون نیز ایران از لحاظ پزشکی و انرژی صلح آمیز هسته ای جزء 7-8 کشور برتر جهان است”.
وی در پایان گفت” ما بعنوان خدمتگزاران این شهر وظیفه بسترسازی برای پیشرفت جوانان و توسعه مراکز علمی و دانشگاهی و امکانات لازم و حمایت از نخبگان را بر عهده داریم و درخواستمان نیز این است که با کسب علم،تخصص و تعهد در پیشرفت و توسعه شهر سقز و منطقه سهیم باشید”.
سپس چند نفر از نخبگان کنکور از جمله فرزاد بهشتی،سمیه فتاحیان،امجد کردنژاد در سخنانی بر توجه بیشتر به جوانان و دانش آموزان،فراهم کردن امکانات،توسعه مراکز علمی و ارتباط جوانان و مسئولان تاکید کردند.
در پایان به 46 نفر از کسانی که در کنکور سراسری رتبه زیر 1000 را کسب کرده بودند با دادن لوح و هدایایی تقدیر شد و از رحمان سیدیان نیز که یکی از دبیران باسابقه سقز و نیز مدیر سابق پیش دانشگاهی سقز است در این مراسم تقدیر بعمل آمد.

رحمان سیدیان

رحمان سیدیان


کد خبر: 1337
    مطالب مرتبط: