شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۰/۰۲/۱۴۰۱
چهارشنبه، 8th آوریل 2015
6:28 ب.ظ

مجتمع صنوف آلاينده در سقز احداث مي‌شود

مهندس نعمانی در مراسم کلنگ‌زنی طرح احداث مجتمع صنوف آلاینده در این شهرستان اظهار داشت: این مجتمع در زمینی به مساحت 40 هزار مترمربع و تعداد 408 دهنه مغازه که سهم شهرداری103 دهنه مغازه می باشد. 

شهردار سقز ادامه داد: این مجتمع در مسیری احداث می‌شود که دسترسی به آن برای شهروندان بسیار راحت است و تمام امکانات مورد نیاز هم با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان به آنجا منتقل خواهد شد.

وی افزود: مغازه‌ها شامل لوازم یدکی خودرو، تراشکاری و فلزکاری است و در این مجتمع بانک و آتش نشانی هم احداث می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این مجتمع در سال جاری احداث و به واجدین شرایط طبق موازین اتاق اصناف شهرستان تحویل خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ساخت این شهرک یکی از نیازهای اصلی مردم شهر سقز است.

محسن بیگلری افزود: چون واحدهای جوشکاری، مکانیکی و سایر شغل‌های پر سروصدا برای مردم در داخل شهر ایجاد مزاحمت می‌کنند، ساخت این شهرک را یکی از خدمات ماندگار برای مردم سقز دانست.

وی از بانیان این طرح اعم از شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز، مجمع امور صنفی، اداره صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی برای کمک برای احداث این شهرک تقدیر کرد.

رئیس شورای شهر سقز هم در این مراسم عنوان کرد: دغدغه شورای شهر و شهرداری سقز احداث شهرک‌هایی برای مستقر کردن صنف‌های مزاحم از لحاظ سروصدا و سد معبر است.

باقی رحمانپور بیان داشت: تلاش می‌شود این شهرک در کوتاه‌ترین زمان ممکن احداث و صنف‌های جوشکاری به آنجا انتقال یابد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان سقز هم گفت: ساماندهی صنوف مزاحم در شهرستان یکی از اولویت‌های این اتاق بوده و امیدواریم در آینده نیز بخش دیگر از صنوف‌های مزاحم به خارج از شهر انتقال داده شوند.

بهزاد یزدانی با تقدیر از مسئولان برای تصویب ساخت این مجتمع اظهار امیدواری کرد: با انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر، شهر سقز به یکی از شهرهای پاک از لحاظ آلودگی صوتی تبدیل شود.


منبع خبر: سایت شهرداری
کد خبر: 13524