شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 8th آوریل 2015
6:34 ب.ظ

کاهش چشمگیر مسافران نوروزی سقز

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز از وجود 253 اثر تاریخی، معنوی و طبیعی شناسایی شده در این شهرستان خبر داد و گفت: 147 مورد از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، حمید گلالی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اسکان 57 هزار و 777 نفر در مراکز اقامتی این شهرستان در ایام تعطیلات نوروزی امسال اظهار کرد: 16 هزار و 765 نفر از این تعداد در مراکز آموزش و پرورش و مابقی در هتل‌ها، مهمان‌سراهای ادارات و چادرها اسکان داده شده‌اند.

وی تصریح کرد: آمار اسکان مهمانان نوروزی امسال این شهرستان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

گلالی‌پور افزود: سردی هوا و بارش نزولات آسمانی در کاهش ورود مسافر و گردشگر به شهرستان سقز در نوروز امسال تاثیر قابل توجهی داشته است.

وی اعلام کرد: قلعه تاریخی باستانی زیویه، مسجد دو مناره، حمام حاجی صالح و مسجد شیخ مظهر به ترتیب بیشترین بازدید را در بین سایر مکان‌های گردشگری شهرستان به خود اختصاص داده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز ادامه داد: به دلیل وجود آثار گردشگری و آب و هوای مطلوب، سقز همواره در فصل بهار و تابستان مورد توجه گردشگران بوده است.

وی از وجود 253 اثر تاریخی، معنوی و طبیعی شناسایی شده در این شهرستان خبر داد و گفت: 147 مورد از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و پرونده 10 اثر دیگر نیز جهت ثبت به تهران ارسال شده است.

گلالی‌پور اظهار داشت: در تعطیلات نوروز امسال مسئولان استان از جمله معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیرکل جمعیت هلال احمر استان از مراکز اسکان مهمانان نوروزی بازدید و از اسکان مسافران و تجهیزاتی که در اختیار آنها قرار داده شده بود اظهار رضایت کردند.

وی در ادامه گفت: در تعطیلات نوروز امسال 20 هزار نقشه گردشگری شهرستان چاپ و در اختیار مهمانان ورودی به شهرستان قرار گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سقز همچنین اظهار کرد: علاوه بر نقشه گردشگری شهرستان 2 هزار راهنمای گردشگری استان نیز در بین مسافران و گردشگران توزیع شده است.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 13527