شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۵/۰۴/۱۳۹۹
یکشنبه، ۲۳ام فروردین ۱۳۹۴
۱۰:۲۶ ب.ظ

درد دل یک مسافر نوروزی

نویسنده ی مقاله
کژال - همشری ساکن تهران

با کمال احترام به استحضار می رساند من یک مسافر نوروزی هستم مقیم تهران بعد یک سال دوری از خانواده تصمیم بر این شد که نوروز امسال را در میان خانواده در سقز باشیم قرار براین شد بعد از سیزده به تهران بر گردیم در این رابطه درمورخه 17/1/1394 برای ساعت 9 شب از تعاونی (…) بلیط دو نفر به مبلغ 60000 تومان خریداری و یک ربع مانده به ساعت 9 ترمینال آمدیم و در صندلیهای نعیین شده قرار گرفتیم.

 ماشینی کاملاًمجهز و راحت خیلی خوشحال شدیم از پشت شیشه با پدرم و برادرم دست تکان دادیم و پسرم هم که مریض احوال است با ،بای بای کردن برای بدرقه کنندگان ابراز لطف می نمود. زمان از 9 تجاوز نمود و ماشین حرکت نکرد ساعت کاری تعاونی به اتمام رسید و آنها تعطیل کردند و خیر پیش به راننده ها بالاخره با تأخیر 45 دقیقه ای ماشین به سوی تهران حرکت نمود از پلیس راه رد شدیم تلفنها بکار افتاد و مرتب با موبایل مشغول بودند.

 ماشین آرام آرام در حرکت بود این بار پچ پچ های آنها مشخص می نمود از چیزی رنج می برند یا می ترسند چند بار توقف کردند تا اینکه در زرینه اوباتو دیدند هوا پس است نا باورانه اعلام نمودند ماشین خراب است و باید جا بجا بشید. در این اثنا فرزندم خوابیده بود بیدارش کردم هنوز کفشهایش را به پا نکرده بودم اعلام شد اتوبوس امده و 20 صندلی خالی است همه سریع دویدند و سوار شدند تا من با بچه مریض پایین رفتم ماشین حرکت کرد و من ماندم و فرزندم وقتی به انها اعتراض کردم چنان با بی حرمتی روبرو شدم که نپرس از همانجا با پدرم تماس گرفتم ایشان پیشنهاد دادند به هر وسیله و قیمتی است خود را به پاسگاه برسان که در این موقع ماشینی آمد و تنها یک صندلی خالی داشت و من وفرزندم با مکافات اسباب کشی کردیم و راننده ها و شاگردش ناجوانمردانه کمکی نکردند هیچ بلکه در کمال پر رویی پرخاش هم کردند به هر حال بعد از 14 ساعت دو نفر در یک صندلی به کرج رسیدیم شوهرم موضوع را فهمیده بود از تهران به کرج آمده و ما را نجات داد بعد متوجه شدم آن شب خانواده ام خواب به چشمشان نیآمده و وقتی رسیدنم را اطلاع دادم پدرم صبح زود موضوع را با تعاونی در میان گذاشته و با تهران تماس گرفته و معلوم گردید به خاطر انتقال قاچاق چنین بامبولی همراه بابی حرمتی به جماعتی مسافر صورت گرفته است .

حال سئوال این است

1- ایا حمایت از حقوق مسافر توسط راننده ها این چنین است که به خاطر بار قاچاق که خود در سقز پیدیده و آسیب بزرگی است به زن و بچه مردم آنهم مسافر بی حرمتی شود ؟

2- چرا مسافران باید تاوان بی حرمتی چنین راننده هایی را تقبل نمایند که کارشان صرف قاچاق است ؟

3 – آیا برای مسئولین سقز عیب نیست که حتی یک مأمور در ترمینال وجود نداشته باشدو آشکارا ترمینالبه انبار قاچاق تبدیل شده است؟

4 – من نمیدانم تعاونیها در این رابطه چکاره اند؟

در نهایت نظر مسئولین و بازرسان و حراست و پلیس راهوار را به چنین موضوعاتی جلب می نمایم و تقاضای رسیدگی و پیگیری را دارم .

 

کد خبر: 13581


۲۲ دیدگاه

 • یک دوست
  یک دوست: ۱-۲۳-۱۳۹۴ . ۱۱:۵۲ ب.ظ :

  همچنین ماجرایی تو سال 92 تو زرین اباد نزدیک زنجان برای ما اتفاق افتاد و ماشین رو بردن پاسگاه و ما 2 ساعت منتظر تا ماشین بعدی بیاد
  مثلا vip هستن ک راحتتر باشیم متاسفانه این امر توسط هیچ کس پیگیری نمیشه و حتی موقع تاخیر اعتراضی توسط مسافرین صورت نمیگیره

  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • سقزی
   سقزی: ۱-۲۴-۱۳۹۴ . ۶:۳۳ ق.ظ :

   به نظر بنده این اتفاق برای هركسی كه با اتوبوس های تهران مسافرت كرده باشد افتاده است.
   متاسفم

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

   • ابوبکر
    ابوبکر: ۱-۲۴-۱۳۹۴ . ۱۱:۴۷ ق.ظ :

    سلام واقعا آن حق کشی و آن بی حرمتی ها هیچگونه توجیهی ندارد

    فقط باید با دو دست صورتشان را بپوشانند

    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

    • امیر
     امیر: ۱-۲۴-۱۳۹۴ . ۱۲:۱۸ ب.ظ :

     [جای زیاد تعجب نیست چون مدیریت بایانه توان همکاری با مامورین انتظامی را ندارند

     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

    • Nizam
     Nizam: ۱-۲۴-۱۳۹۴ . ۱:۱۸ ب.ظ :

     واقعا اين پديده ى قاچاق در سقز يك معظل حسابى است، كسانيكه درگير اين پديده هستند پايبند هـيچ گونه اصول شهروندى در داخل شهر هم نيستند، همين صنف باعث نسبت بسيار زيادى از تصادفات خونبار سقز هم هستن، هر چند اين پديده فرزند ناخلف پديده ى بيكارى در سقز است كه واقعا فرماندارى بايد چاره اى بيانديشه.
     اين روزا شهرداريه سقز با استفاده از سرمايه گذاريه بخش خصوصى باعث اشتغالزايى محدود در شهر شده كه بايد وسعت اين سرمايه گذاريها افزايش پيدا كنه
     سر اخر من به عنوان يك شهروند سقزى ازت معذرت خواهى ميكنم و سعى ميكنم اين معظل رو در سازمانهاى مردم نهاد به بحث بگذارم

     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

     • حسن
      حسن: ۱-۲۴-۱۳۹۴ . ۶:۲۹ ب.ظ :

      دوستان از این نظر سقز تازه خیلی با فرهنگه و راننده های خوبی داره. واقعا این مسافر درست میگه . من دیدم طرفو بزنن. اصن به هیشکی پاسخگو نیستن. ما تو بوکان که همین اول خط به همون میکن داستان از این قراره تو راه کسی مزاحم ما نشه …. بخدا جدی

      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • ناصر
       ناصر: ۱-۲۵-۱۳۹۴ . ۱:۴۸ ب.ظ :

       متاسفانه این بدرفتار از طرف کارکنان تعاونی های واقع در سقز و رانندگان این مسیر بارها سر داده است موقعی که سوار اتوبوس می شیم انگار با نوکراشون سر و کار دارند به غیر از این اگه خانمی تنها سوار شه ی(…)

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

       • حسین
        حسین: ۱-۲۶-۱۳۹۴ . ۹:۳۰ ب.ظ :

        با سلام واقعا جای تاسف داره واقعا متاثر شدم متاسفانه هر کسی با اتوبوس مسافرت کرده باشه این دردها را کاملا حس میکنه من با توجه به تحصیل این مشکل را کاملا حس میکنم فقط حضور و غیاب مسافرها جهت جلوگیری از اعتراض مسافرها توسط متصدی تعاونی حداقل 20دقیقه طول میکشه یکبار تلداد مسافرهای سرویس تبریز 6نفر بودیم این متصدی محترم جای مسافرها را عوض می کرد شما بیایید ردیف 3شما برید ردیف 2و ………. صرفا برای اتلاف وقت حالا بمونه در طول مسیر چند ده بار مسافر سوار و پیاده کنه و….

        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

        • همشهری
         همشهری: ۱-۲۷-۱۳۹۴ . ۵:۴۲ ب.ظ :

         البته راننده های محترمی هم گاها پیدا میشن. اما اغلب بسیار بی تربیت و بی شعور هستند. فرق اینها با دزد اینه که دزد از دیوار مردم بالا میره و وقتی گیر میفته به معذرت خواهی و غلط کردن میفته اما اینها از حق مردم که میدزدن هیچ، دو قورت و نیمشان هم باقیست! در اوج پررویی حقت را میخورن، بعدش هم شاخ و شانه میکشن. نیست اینها اساسا آبرو ندارند، برایشان داد و قال و مرافعه و زندان و پاسگاه هم مسئله ای نیست! ولی وقتی گیر یه گروهبان میفتن با هفت پشتشان به غلط کردن میفتن. من اینا را خوب میشناسم. فقط برای همشهریان محترم دم در میارن و الا در جاهای دیگه فقط نوکرم چاکرم میکنند و حتی شنیده ام برای برخی افراد خانم بیاری میکنند!

         عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

         • شورش
          شورش: ۱-۲۷-۱۳۹۴ . ۱۱:۲۲ ب.ظ :

          باسلام‌.تاحالاحداقل۳۰دفعه به تهران رفتم وبرگشتم یکبارهم اتفاق نیفتاده که اتوبوس سرساعت حرکت کند تازه داخل اتوبوس ،کف اتوبوس وبین صندلی هاروچنان ازبارقاچاق پرمیکنن که به سختی میتونی سرجات بنشینی حالارفتاروطرزبرخوردشاگردوراننده اتوبوس بماندانگارمفتکی آدموسوارمیکنن بایداین اوضاع روتاتهران یعنی نزدیک۱۰ساعت تحمل کنی کوقانون؟کوانسانیت؟

          عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

          • كريم
           كريم: ۱-۲۸-۱۳۹۴ . ۶:۲۴ ق.ظ :

           هى هى نكوييد اين حرفها را قاجا قجيها بشنونت بااسلحه سرو كار داريد اينجا تكزاس است عزيزان ده ها سه اف درشهر دنبال هم با سرعت سرسام اور مى روند تازه خيابان برايشان مى بندند كسى نيست به اين حرفها ودرددلها كوش دهد

           عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

           • حسین
            حسین: ۱-۲۸-۱۳۹۴ . ۶:۵۸ ب.ظ :

            با سلام واقعا جای تاسف داره من شاید دهها بار این بلا سرم اومده الان هم اگه مسیرم تهران باشه سعی میکنم شهر به شهر برم تا زنجان و از اونجا برم تهران چون واقعا اتوبوس ها بیشتر شبیه کامیونن تا اتوبوس تنها مسافر ها دکور رد کردن بار هستن والا غیر

            عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

            • سردار اردلان
             سردار اردلان: ۱-۳۱-۱۳۹۴ . ۲:۵۹ ب.ظ :

             درود

             متاسفانه بدترین و بی حرمت ترین سیستم حمل و نقل مسافر مربوط به سقز است.
             داستان این خانم بارها و بارها برای مسافران این مسیر اتفاق افتاده و هر بار دقیقا عین همین ماجرا تکـرار می شود. در کمال ناباوری نه تنها در برابر این عمل شرمگینانه ابراز تاسف و معذرت خواهی نمی کنند بلکه رفتارشان با مسافران همراه با بی حرمتی کامل می باشد.
             جالبتر اینکه تعاونی در برابر این کار نیز کامل سکوت میکند و هیچ مسئولیتی را عهده دار نیست.
             از بی حرمتی های دیگر این صنف به مردم بازدید ساک و چمدان مسافرین به بهانه جنس قاچاق است که بارها در ترمینال رخ میدهد و در صورت اعتراض، مسافر را سوارنمی کنند در حالی که این امر در حیطه کار نیرو انتظامی است.

             شاید بهتر باشد نهادهای مسئول مثل فرمانداری و نیرو انتظامی و شورای شهر جهت صیانت از حرمت مردم در این خصوص کاری کنند . واقعا دیگر حوصله مردم از رفتارهای و بی مسئولیتی این صنف سر رفته است.

             عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

             • ارمان
              ارمان: ۲-۱-۱۳۹۴ . ۱۲:۱۸ ق.ظ :

              واقعا متاسفم و از مسولین میخواهم پیگیری نمایند تا مسافران با ارامش خاطر سفرشان را ادامه دهند نه با دلواپسی واسترس

              عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

              • بهروز
               بهروز: ۲-۱-۱۳۹۴ . ۹:۲۳ ق.ظ :

               خواهرم لطفا شکوائیه خودرا به شماره 36236500 اطلاع دهید. مطمئن باشید به جد پی گیری میشود.

               عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

               • هورام
                هورام: ۲-۲-۱۳۹۴ . ۱۱:۴۵ ق.ظ :

                قابل توجه جناب آقاي ورمقاني فرماندار سقز – موضوع به اين مهمي بايد در شوراي تامين مطرح بشه و مصوب بشه تمام اتوبوسها قبل از حركت از ترمينال توسط نيروهاي سالم و صادق انتظامي بازديد بشن و بعد از بازديد اجازه حركت داده بشه تا صد باره آبروي سقز نره

                عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                • همکار
                 همکار: ۲-۱۱-۱۳۹۴ . ۶:۵۲ ب.ظ :

                 متاسفانه بارهای بار برای من دانشجو این اتفاق افتاده . به خدا قسم این راننده ها به طرز زننده و بی احترامانه ای با مردم حرف می زنند و مسافر فقط حکم این رو براشون داره که به وسیله اونا بارهاشون رو به مقصد برسونن و برای مسافرها هیچ گونه حرمتی رو قائل نیستن. اگر مسئولین شهر دلشون برای مردم می سوزه و دغدغه ی مردم را دارن چرا دم همون پلیس راه سقز جلوشون رو نمی گیرن که تو راه برای همشهری هاشون این گونه اتفاق ها نیفته . مسئولین محترم به ظاهر دلسوز مردم اگر از اتفاق های مشابه که تو 4 سال دوران دانشجویی برام اتفاق افتاده بگم میشه یه کتاب نوشت ولی به قول معروف نرود میخ آهنین بر سنگ

                 عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                 • بی نام: ۲-۱۴-۱۳۹۴ . ۷:۲۴ ق.ظ :

                  من صاحب اتوبوس vip اگه بار قاچاق نباشدچطور با20نفر آن هم نفر 30تومان که مشود 600هزار توان که 20هزارتومان عوارض و 70هزارتومان بیمه و 150هزار تعاونی و30هزارتومان پامیزی دوراننده 240هزارتومان 60هزار تومان شاگرد 100هزار تومان گازوئیل 50صبحانه ونهار راننده وشاگرد غیر از استهلاک ماشین می شود 720….با 800میلیون سرمایه اگه بار نزنم چیزی درچنته نمی ماند حالاببین وحساب کن وقضاوت کن… متاسفانه همیشه بدهکاریم مازحمت می کشیم یکی دیگه مثل تاونی دار سودشو می برد.

                  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                  • سالار
                   سالار: ۲-۱۷-۱۳۹۴ . ۱۲:۳۴ ق.ظ :

                   دوست گرامی در زحمت کش بودن شما شکی نیست اما مردم برای تفریح سوار اتوبوس نمیشن. به اطمینان اینکه شما اونهارو به مقصد میرسونید بلیط تهیه میکنن. به اطمینان متعهد بودنشون ناموسشونو به شما میسپارن. اگر این کار صرف نمیکنه عرصه رو برای افاد دیگر خالی کنید و شما دنبال کاسبی دیگه ای باشید که موفقتر باشید

                   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                  • شاخي روش
                   شاخي روش: ۲-۱۵-۱۳۹۴ . ۸:۲۰ ق.ظ :

                   من ازاين خانم تمنا مي كنم اسم تعاوني رااعلام كنه

                   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                   • سقز
                    سقز: ۲-۱۶-۱۳۹۴ . ۶:۵۴ ب.ظ :

                    باعرض سلام خیلی ممنونم که این مطلب رو به اشتراک گذاشتید باید بگم براستی برای خودم و همشهریانم برای داشتن چنین ترمینالی و داشتن چنین اتوبوسها و رانندگانی متاسفم برای خود من بارها و بارها این مساله تکرار شده و تکرار خواهد شد و کار به جایی رسیده که برای رفتن به تهران هیچگاه از اتوبوسهای سقز استفاده نمیکنم
                    همین زمستان گذشته به اصطلاح یکی از بهترین اتوبوسهای سقز vip که ظاهرا مالک آن خود را اصیل ترین فرد سقز میداند جدا از توقف چند ساعته در دیواندره …به خاطر بار قاچاق ….چنان رفتاری زشت و ناپسندی با مسافران خود داشت که هیچ کس جرات اعتراض کردن نداشت آخر سر بعد از 17 ساعت به تهران رسیدیم بله بعد از 17 ساعت …………یکی از همین آقایان محترم در بین فرمایشات خود به مسافران فرمود ما فقط به خاطر بار قاچاق این همه راه رو میریم تهران وگرنه مسافر کیلویی چند……..!

                    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]