شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 14th آوریل 2015
11:04 ب.ظ

پرداخت مطالبات خسارت دیدگان بیمه توسعه در سقز

با مصوبه شورای عالی بیمه، مسوولیت پرداخت خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه به شرکت بیمه ایران واگذار شده است و در این مسیر اولویت رسیدگی با پرونده کسانی است که به خاطر دیه به زندان افتاده اند.           

به گزارش ایرنا، پس از تعطیل شدن شرکت بیمه توسعه و عمل نکردن این بیمه به تعهدات خود، افراد زیادی که بیمه گر این شرکت بودند دچار خسارت شدند برای نمونه در شهرستان سقز هم یک شخص اهل روستای ‘چنارتو’، که سال گذشته با خودرو خود باعث مرگ فرد دیگری شده بود دلیل عدم پرداخت دیه توسط بیمه توسعه، به زندان افتاد.

در این حادثه ‘جمشید رحیم زاده’ در اثر بی احتیاطی در رانندگی باعث فوت ‘سید سلیمان آسیابی’ شد و او که در زمان تصادف، دارای بیمه نامه شرکت بیمه توسعه بود به دلیل عدم تعهد بیمه به زندان افتاد.

پس از وقوع این حادثه، بیمه ایران در استان کردستان قرار شد دیه متوفی را پرداخت کند و مدیرکل بیمه ایران امروز سه شنبه همراه فرماندار، بخشدار امام، رئیس دادگستری و رئیس بیمه ایران شعبه سقز با فرد مقصر که 8 ماه در زندان بود دیدار و از وی دلجویی کردند.

جمال یوسفی، مدیرکل بیمه ایران استان کردستان در این دیدار این اقدام بیمه ایران را عمل به مصوبات هیات دولت برشمرد و اضافه نمود: دولت با همکاری تنها شرکت دولتی بیمه یعنی بیمه ایران، خسارت ها را پرداخت خواهد کرد و اولویت رسیدگی با پرونده کسانی است که به خاطر دیه به زندان افتاده اند.

** بیمه ایران کردستان 1100 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد

یوسفی با بیان اینکه این شرکت در سال گذشته مبلغ هزار و 100 میلیارد ریال خسارت برای تعداد 119 هزار و 672 فقره پرونده پرداخت کرده است اعلام نمود:مبلغ بیشتر این آمار مربوط به رشته خودرو است.

او یادآور شد در سال 93 این شرکت در استان کردستان تعداد 148 هزار و 954 فقره بیمه نامه در رشته های مختلف صادر کرده است.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم این اقدام بیمه ایران را ستود و تصریح کرد: این قبیل اقدامات بسیار میمون است.

او اظهار کرد: در سال 94 قطعا نسیم تدبیر دولت یازدهم دولت با همکاری مردم بیشترین وزیدن خواهد گرفت.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 13630