شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۰/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 13th دسامبر 2008
10:33 ب.ظ

دکتر گلکار: در سقز 600 رابط سلامت با پایگاه های بهداشتی همکاری میکنند

مراسم تقدیر از رابطان سلامت امروز در سالن احتماعات اداره ارشاد برگزار شد و طی آن از کسانی داوطلبانه نقش رابط میان محله ها و مراکز بهداشتی برقرار کرده اند تقدیر به عمل آمد. در این مراسم دکتر گلکار رییس شبکه بهداشت سقز با بیان اینکه مشارکت مردم در ارتقاء سطح سلامت جامعه موثر است گفت: ارتباط با مردم و اطلاع رسانی برای تغییر و اصلاح رفتار مردم در این راستا ضروری است و رابطین سلامت بعنوان نیروهای داوطلب بهترین وسیله برای تحقق این هدف می باشند که پیامهای بهداشتی و سلامتی را به خانواده ها منتقل میکنند. وی افزود: از 10 سال قبل فعالیت رابطان سلامت آغاز شد و هم اکنون حدود 600 نفر رابط سلامت در سقز شناسایی شده اند که پس از طی کردن دوره های آموزشی فعالیت خود را در انتقال پیام های بهداشتی به خانواده ها، پیگیری مسائل مادران باردار، کودکان، بیماریهای نوظهور و … شروع کرده اند. دکتر گلکار در مورد تسهیلات درنظر گرفته شده برای رابطین گفت: ویزیت رایگان رابطین و خانواده هایشان در مراکز درمانی و وعده وزیر بهداشت مبنی بر ورود بدون کنکور رابطان دیپلم دارای سه فعالیت مستمر از جمله تسهیلات درنظرگرفته شده است. در این مراسم که با سخنرانی چند کارشناس مسائل بهداشتی ، شعر خوانی و اجرای چند قطعه موسیقی برگزار شد، به رابطان سلامت شهرستان سقز جوایزی اهدا گردید.کد خبر: 1364


۳ دیدگاه

 • منصور
  منصور: 12-15-2008 . 2:36 ق.ظ :

  مشکل بهداشتی درمانی سقز نداشتن پلی کلینیک تخصصی نیست مشکل سقز نبودن مرکزدرمانی خیریه میباشدکه انهم به خاطرنبودن ساختمان نیست بلکه بی همتی مسئولان شبکه بهداشت میباشداقای دکترگلکار پلیکلینیک درست نکندبلکه اولاازاین لاک امنیتی بیرون بیایدوثانبابه بهداشت ودرمان وانسانیت ایمان پیداکندیاازمدیریت امنیتی که به اورسیده کناربکشدوبه شغل دامپزشکی خودبرگرددخیلی ازپرسنل بیمارستان حاضرندبه شکل شیفتی به صورت خیریه دردرمانگاه بیمارستان کارکنندمادرمانگاه تخصصی دربیمارستان داریم ولی به علت نبودن مدیریت یا متخصص نداریم یامتخصص انجانمینشیندچون رئیس بیمارستان یک فردغیربومیست وفقط درفکرحفظ میز ریاستش میباشد
  ———
  مشخص می شود که اطلاعات شما در مورد بنده ناقص است. خوب است بدانید که من دارای دو مدرک تحصیلی هستم دکتری دامپزشکی از دانشگاه ارومیه و mph از علوم پزشکی تهران که در سال 1374 بعد از تحمل رنج و مشقت فراوان موق به اخذ آن شدم.
  mph مخفف master public healthمی باشد و در واقع همان “مدیریت بهداشت عمومی” است که می بایست دروسی چون بهداشت محیط، بهداشت خانواده، مبارزه با بیماریها، اصلاح سبک و رفتار تعیین کننده سلامت، تحقیق در سیستمهای بهداشتی را فرا گرفت.
  کسب چنین مدرکی برای بنده قدرت مرجعیت و وجاهت قانونی را ایجاد نموده است. بهتر است شما نگران نباشید. قبل از شما قوانین استخدام و افراد ذیصلاح برای این مدیریت مدرک بنده را بررسی کرده اند.
  خوبست که مردم شریف و فهیم سقز نیز از این موضوع مطلع شوند. منصور عزیز شاید شما اطلاع ندارید که امنیت شغلی برابر تعریف جهانی عبارتست از “کسب مهارت شاغل” و شاغلین بر اساس لیاقت، مهارت و تجربه امنیت پیدا می کنند و همین امر به بنده در اداره سیستم بار سنگین مسئولیت را که آش دهن سوزی نیست تحمیل نموده و متاسفم که در این اوضاع و شرایط سخت مدیریتی باید پاسخگوی شما باشم. خوش به حالتان که از مشقت راه بی خبرید.
  شما در رابطه با درمانگاه خیریه اظهاراتی بیان نمودید که این خود نشان می دهد که حضرتعالی در رابطه با نظام سلامت ایران بی خبرید. با این حال شما پیشقدم شوید ما نیز کمک کنیم. خاطرنشان می سازم تاکید بنده بر ساخت پلی تکنیک تخصصی به استناد نیاز امروز و آینده این مردم است. انگار خبر ندارید که این مردم فهیم جهت تامین سلامت خود خواهان استفاده از تخصص و ابراز پیشرفته تشخیصی هستند. شهرستان سقز یکی از شهرهای محروم در این رابطه است که سبب سرگردانی مردم در شهرهایی چون تهران، تبریز،ارومیه و…. برای مداوا شده است.
  منصور عزیز! از اینکه مردم به دنبال فوق تخصص برای کاهش آلام خود هستند و شما از درک ضرورت وجود یک پلی کلینیک تخصصی عاجزید ما متاسفیم. افسوس .
  نهایتا در راطه با مسئول بیمارستان بگویم که ایشان از اهالی همین منطقه می باشند و در رابطه با اداره بیمارستان دارای مهارتهای ادراکی – انسانی و فنی کافی هستند. با این حال شما بهترش را می شناسید معرفی کنید.

  پاسخ دهید

  • مخلص
   مخلص: 12-24-2008 . 12:36 ق.ظ :

   دکترگلکارچراازشیر چیزی نمیگوید

   پاسخ دهید

   • مخلص
    مخلص: 12-24-2008 . 12:40 ق.ظ :

    به فرماندارمحبوب هم بفرماییدسال گذشته باگرمای خودخانه هاراگرم کردیم امسال چی ؟

    پاسخ دهید