شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 19th آوریل 2015
11:09 ب.ظ

با حامیان محیط زیست همراه شوید

جمعی از فعالان محیط زیست تحت عنوان “گروه پاراستنی سروشتی سقز” روزهای  21 و 28 فروردین ماه، در اقدامی نمادین به جمع آوری پسماند در محدوده پارک مولوي كرد پرداختند. به گفته ی یکی از همراهان این حرکت مدنی این گروه ، در راستای فرهنگ سازی  و ایجاد شوق و انگیزه، برای حفظ نظافت و پاکسازی اماکن عمومی،  پارک ها، معابر، خیابان ها و حاشیه شهر فعالیت خود را آغاز کرده است.

بدون شک  حضور جوانان در اين گونه فعاليت هاي جمعي و حرکت های  اجتماعي، علاوه بر كمك به حفظ نظافت در آگاه كردن جامعه و جلب نظر  شهروندان به لزوم پاسداري محيط زيست و تحويل اين سرمايه ي اجتماعي به نسل هاي بعدي تاثير بسزايي دارد.

خوشبختانه شکل گیری فعالیت های مشابهه  در سراسر کشور، حاکی از این است، که نسل جديد در حفظ محيط زيست، از نسل هاي قبلي بهتر عمل كرده و كارنامه ي بهتري دارد، اما با توجه به مشاهده ي پسماندها و … در طبیعت  و مكان هاي عمومی، مشخص است كه تا دستيابي به جامعه اي ايده آل راه بسياري در پيش روست.

parastn

علاوه بر تشويق و  جلب توجه افکار عمومی به حساسیت مسئله، در دسترس بودن مكان هاي دفع زباله و همچنين فرهنگ سازي شيوه ي درست دفع آن از نكات ديگري است كه توجه خاصي را مي طلبد.  همانطور که در روز طبيعت شاهد بوديم كه خانواده هاي بسياري زباله را در كيسه هاي نايلوني جمع اوردي كرده، تا از آلوده کردن محیط خودداری کنند، اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نسبت به موضوع  زباله را به صورت بسته بندي شده در طبيعت رها کرده بودند. كه نشان از  علاقه و توجه مردم در عین كاستي هايست كه در اطلاعاتشان نسبت به اين مسئله  دارند. 

 حضور اين گروه ها تا حد بسياری منجر به رفع اين كاستي شده و راه را براي دستيابي به جامعه اي كه امانتي را كه در دست دارد به درست ترين شيوه به آيندگان تحويل می دهد، هموار سازد. 

کد خبر: 13680
    مطالب مرتبط: