شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 21st آوریل 2015
10:05 ب.ظ

توافق هسته ای در دانشگاه پیام نور بررسی شد

نشست هم اندیشی با موضوع “بیانیه هسته‌ای لوزان و روند مذاکرات هسته ای”  با حضور جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور- مرکز سقز توسط بسیج دانشجویی در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست، دکتر ابراهیم حسینی از منظر حقوق بین الملل به تبیین مفاد این بیانیه، تعهدات و مسائل ناشی از آن پرداخت و گفت: عمل به بیانیه ها و تعهدات ناشی از آن از امورات بسیار مهمی در مناسبات بین المللی بوده و در اعتمادبخشی و کسب وجهه مثبت دولت ها موثر است؛ لذا طرف های مذاکره کننده در برنامه هسته ای ایران ملزم به رعایت و اجرای مفاد بیانیه هسته ای لوزان سوئیس می باشند.

این مدرس دانشگاه افزود: با توجه به رسمیت شناختن برنامه هسته ای و غنی سازی در ایران، در صورت لغو تحریم ها، این توافق به نفع کشور می باشد و زمینه را برای گسترش روابط خارجی در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی با سایر کشورها فراهم می کند.

lozanp (2)

سپس دکتر صالح امین پور معاون این دانشگاه به سیر تاریخی روابط ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حمایت مردم و تدبیر مسئولان خصوصاً اعضای تیم مذاکره کننده، این توافق نامه اثرات مثبتی برای مردم و کشور در سال های آینده داشته باشد.

در ادامه خالد امین پور کارشناس ارشد اقتصاد به تاثیرات بیانیه لوزان بر اقتصاد ایران پرداخت و گفت: در صورت لغو تحریم ها، این توافقنامه تاثیرات مثبتی بر اقتصاد ملی خواهد داشت

وی افزود: در این میان نقش مردم و دولت در تقویت اقتصاد مقاومتی و پویایی آن با تکیه بر توانمندی های ملی و مقابله با آثار مخرب این تحریم ها، موثر و تعیین کننده می باشد.

ادامه جلسه با پرسش و پاسخ بین دانشجویان و اساتید و تاکید بر دفاع از منافع ملی و دستاوردهای هسته ای، لغو کامل تحریم ها، شفاف سازی در مورد مفاد بیانیه و… ادامه یافت.   

کد خبر: 13709