شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 21st آوریل 2015
10:17 ب.ظ

فرهنگیان سقز، قربانیان پوپولیسم!

نویسنده ی مقاله
ساسان حجازی

سه شنبه هفته قبل بود که فرهنگیان سقز شاهد دریافت پیامی در شبکه های مجازی همانند وایبر،و واتس آپ بودند.که محتوای آن حکایت بر آن داشت که به ظاهر شخصیتی حقوقی توانسته است که مزایای حق مرزی را برای فرهنگیان سقز و بانه و زیویه به ارمغان آورد.خبر در وهله اول خوشحال کننده بود چرا که فرهنگیان محترم،از بس که به صورت قطره چکانی شاهد رشد حقوق و مزایای خود بوده اند. شنیدن و خواندن چنین مطالبی به حتم مفرح ذات و روحشان بوده است.منکر آن نیستم که بنده حقیر نیز از این قاعده کلی مستثنا نبوده و هزاران بار خدا را شاکر بوده و هستم که عاقبت تهران نشینان معترف به این گشته اند که من و امثال بنده در منطقه ای بس محروم و بدون امکانات در حال سپری نمودن چند صباح عمری هستیم، که خداوند منان برای یک بار حق استفاده از آن را به ما داده است.

اما بعد از سپری نمودن تب و تاب این افزایش ناچیز، بر این شدم که در فضای مجازی کمکی به گشت و گذار پرداخته تا در این راستا به مطالبی بیشتر دست رسی پیدا نمایم.

در وهله اول به وب سایت نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ایران از حوزه سقز و بانه مراجعه نمودم،چرا که به ظاهر ایشان مدعی چنین ادعایی گشته بودند. پس برای صحت و سقم آن راهی وب سایت ایشان به آدرس www.biglari53.ir گشتم .در لابلای مطالب متنوع موجود در این سایت به مطلبی با تیتر((مهندس بیگلری از صدور دستور پرداخت حق مرزی به فرهنگیان سقز و بانه و زیویه خبر داد)) برخورد نمودم و زمانی که پیام موجود در وایبر خود را با آن برابر نمودم دریافتم،آری خودش است و مطلب تقریبا (کپی ،پیست) گشته و در وسعت کاربران وایبر سقز تکثیر گشته است. 

ایشان فرموده اند که امروز سه شنبه توانسته ام  : (شکر خدا امروز سه شنبه دستور برقراری حق مرزی را از وزیر محترم آموزش و پرورش گرفتم). خب کسی که در وزارت فخیمه آموزش و پرورش کار نماید به خوبی این مطلب را دریافته است که کشیدن پول از جیب وزیر آموزش و پرورش کاری بس سخت و طاقت فرسا خواهد بود! پس د ر نزد خود، حق این گونه سخن راندن را برایشان قائل هستم!؟

اما زمانی که از موتور جستجو گر آمریکایی گوگل به حد وافر بهره بردم به نتایج دیگری دست یافتم.از جمله انها :

 

1. شماره76254/ت36095ه‍ـ 

10/4/1388

تصویب‌نامه در خصوص تعیین مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در امور حمایتی

وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت صنایع و معادن ـ وزارت کشور

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور

هیئت‌وزیران در جلسه مورخ 20/2/1388 بنا به پیشنهاد شماره 17257/100 مورخ 29/2/

1387 معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و

هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود: به آدرس (http://rc.majlis.ir/fa/law/show/135738 )

2. دستورالعمل نحوه پرداخت فوق‌العاده مناطق كمتر توسعه يافته و بدي آب و هوا (بخشنامه ۴۱۷۲۲/۲۰۰ مورخ ۱۱/۸/۱۳۸۹) به آدرس (http://www.shenasname.ir/1391-09-26-04-29-45/68-1391-02-18-09-52-07.html)

در ادامه نیز به مکاتبات و نامه نگاری های استانداری سیستان و بلوچستان برخورد نمودم که آنها نیز این حق مناطق کمتر توسعه یافته را برای تمامی کارکنان شاغل در استانشان اعمال نموده اند .

تصویر ذیل

 

 nameh

بعد از این کنکاش موشکافانه در فضای مجازی و بهره بردن از حداقل سلول های مغزم و مطالعه تقویم سیاسی ایران اسلامی و دقت در نوع خبر رسانی و جملات منسوب به وب سایت نماینده محترم به این نتایج که به عرض می رسانم رسیدم:

 • من به عنوان یک مرز نشین و کسی که از بدو تولد در مناطق کمتر توسعه یافته می زید دیر زمانیست که باید از این حق خود بهره می بردم ،که نبرده ام.

• دریافت حق مناطق کمتر توسعه یافته فقط و فقط برای فرهنگیان نیست و تمام شاعلین ،بخش دولتی در این مناطق را شامل می شود.

• بنا بر یافته هایم سایر ادارت مستقر در شهرستان سقز، چند ماهیست که این بند به احکام حقوقیشان اضافه گشته است. و مبارکشان نیز باد!

• آنگونه که از استانداری سوال نموده بودم ( قبل از تعطیلات عید )بنا بر این بوده است ،که بعد از تعطیلات عید 1394 نیز برای شاغلین آموزش و پرورش سقز این بند نیز اعمال گردد.

• در نهایت از نماینده محترم شهرستان های سقز و بانه خواهانم که لطف نموده و پیگیر معوقات این بند از احکام کارکنان سطح شهرستان سقز نیز باشند، چرا که  تاریخ اجرای آن به سالیان قبل بر می گردد.اذعان می نمایم که این کار از عهده بنده خارج است.

• این جانب با توجه به اینکه به اندازه سهم خود و خانواده ام در پستی که شما متصدی آن گشته اید ذی نفع هستم ، به وکیل خود متذکر می گردم که اینگونه صحبت نمودن و ادبیات و اطلاع رسانی به یقین در وهله اول فضایی پوپولیستی را در ذهن مخاطب امروزی منعکس خواهد نمود پس لطفا تکرار نفرمایید.

 

کد خبر: 13713


یک دیدگاه

  • همکار
    همکار: 5-1-2015 . 6:43 ب.ظ :

    کاک ساسان گیان ممنون از این همه مطالب زیبات . واقعا که حرف دل ما رو می زنی . انشالله امثال شما برای جامعه ی فرهنگیان سقز بیشتر و بیشتر شود .

    پاسخ دهید