شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 22nd آوریل 2015
9:00 ب.ظ
ایرنا

باد با سرعت حدود 100 کیلومتر در ساعت سقز را درنوردید

وزش باد شدید که دو روز است سراسر کردستان را در نوردیده در برخی از شهرهای استان از جمله سقز به حدود 100 کیلومتر در ساعت رسیده است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان سقز در ارتباط با این پدیده گفت: سرعت لحظه ای باد که از روز گذشته در این شهرستان شروع شده به حدود 100 کیلومتر در ساعت رسیده است.

خالد علایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه میزان دقیق سرعت باد در دو روز اخیر که توسط هواشناسی سقز ثبت شده است 97 کیلومتر و 2 دهم در ساعت بوده است اظهار کرد: این وضعیت تا روز جمعه در این شهرستان با شدت کمتر و بیشتر ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از سال 83 تاکنون در برخی از سال ها سرعت باد در این شهرستان به 101 تا 108 کیلومتر در ساعت نیز رسیده است یادآور شد در آمارهای سازمان هواشناسی سرعت 126 کیلومتر در ساعت هم برای سقز ثبت شده است.

او عنوان کرد: با بررسی نقشه های هواشناسی دو سامانه بارشی روزهای پنج شنبه و جمعه به صورت پراکنده شهرستان را در بر خواهند گرفت.

وی در ادامه یادآور شد میزان بارش های امسال نسبت به سال گذشته افزایش و میزان بارش برف در سال جاری در سقز که فقط 14 سانتی متر بود کاهش یافته است.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز هم به ایرنا گفت: وزش باد باعث افتادن چند دکل برق در بخش سرشیو و قطعی برق چند روستا شده است.

ورزش باد همچنین موجب قطع تعدادی از درختان، به زمین افتادن تعدادی از سایبان های مغازه ها ، نورگیرهای منازل و تابلوهای راهنمایی و رانندگی و آسیب دیدن چند خودرو به دلیل افتادن تابلوی مغازه های بر روی آنها شد.

کد خبر: 13725