شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Wednesday، 22nd April 2015
11:48 pm

نماینده: ایجاد منطقه آزاد در بانه و مریوان قطعی است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد مناطق آزاد در شهرهای بانه و مریوان قطعی است.

محسن بیگلری در حاشیه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کردستان در  گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: کمبود آب و در کردستان در حالی که چهار برابر نیاز خود ظرفیت و منابع آبی دارد غیر قابل توجیه است.

وی گفت: با وجود منابع آبی بسیار خوب در استان به ویژه در شهر سنندج در حال حاضر مشکل کم‌آبی داریم و باید در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی مدیریت سدهای استان توسط سایر استان‌ها را دلیل اصلی مشکلات کمبود آب و بی‌آبی در کردستان عنوان کرد و بیان داشت: مدیریت سدها باید به خود استان واگذار شود.

بیگلری تصریح کرد: ما مخالف انتقال آب از کردستان به سایر استان‌های کشور نیستیم، اما نباید اجازه داد که مردم استان به ویژه کشاورزان به دلیل بی‌آبی دچار مشکل و ضرر و زیان شوند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیریت سدهای استان به دست استان‌های همجوار باشد نمی‌توانیم شاهد رفع مشکلات در این حوزه باشیم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار ارتقای سهم آب استان شد و بیان داشت: در راستای رفع مشکلات حوزه آب از رئیس مجلس قول مساعد گرفته‌ام.

بیگلری  در مورد فرآیند ایجاد مناطق آزاد در دو شهر بانه و مریوان نیز گفت: مراحل کار با جدیت از سوی مسئولان و نمایندگان دنبال می‌شود و ایجاد این مناطق قطعی شده است.

وی گفت: قرار است بعد از برگزاری جلساتی از سوی دولت و بررسی کامل همه جوانب نتیجه به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه توجه به ارتقای زیرساخت‌ها در دو شهر بانه و سقز را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: ارتقای راه‌های روستایی در این دو شهرستان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

بیگلری گفت: برای اتمام پروژه بیمارستان‌های بانه و سقز با رایزنی‌هایی که انجام گرفت اعتباراتی جذب شده که براساس برنامه زمان‌بندی این دو پروژه نیز ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه بودجه امسال تغییر چندانی نداشته است، اظهار کرد: امیدواریم با توجه به نتایجی که در مذاکرات حاصل شده شاهد رفع مشکلات و تحقق 100 درصدی بودجه در سال‌جاری باشیم.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 13740


نظر دهي بسته شده است.