شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۶/۱۳۹۸
جمعه، ۴ام اردیبهشت ۱۳۹۴
۱۱:۳۶ ب.ظ
گزارش تصویری

رقابت نونهالان و نوجوانان ژیمناستیک کار غرب کشور در سقز

روز پنج شنبه 3/2/94 مسابقات ژیمناستیک منطقه ی شمال غرب کشور با حضور 5 استان و در قالب 10 تیم به میزبانی سقز در خانه ژیمناستیک این شهرستان  در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد. این مسابقات در رده سنی نونهالان و در چهار رده 14، 12، 10 و 8 سال با حضور بیش از 150 ورزشکار با شناسایی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

دکتر سردار محمدی رئیس هیات ژیمناستیک کردستان در گفتگو با شارنیوز در خصوص نحوه ی برگزاری این رقابت ها اظهار داشت” همانطور که می دانید ژیمناستیک ایران از لحاظ پایه ای ضعیف است و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور تعداد مسابقات نسبت به گذشته کمتر شده و به سالی حداکثر یک مسابقه کاهش یافته است. بر همین اساس تصمیم گرفتیم که استان های شمال غرب کشور با همفکری هم یک سری مسابقات منطقه ای جدای از مسابقات رسمی و کشوری فدراسیون برای رشد و ارتقای این رشته ی ورزشی برگزار کنیم هرچند که این مسابقات هم  غیررسمی نیست”.

سردار محمدی

سردار محمدی

محمدی عنوان کرد” 5 استان که شامل استان های کردستان،آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی، گیلان و اردبیل است در این دوره از رقابت ها شرکت کرده اند و تصمیم بر آن داشته ایم که تعداد استان های شرکت کننده را افزایش داده و به صورت چرخشی آن را برگزار کنیم و به خانواده های ورزشکاران قول داده ایم که نفرات برتر را به مسابقات خارج از کشور اعزام کنیم”.

رئیس هیات ژیمناستیک استان در بخشی دیگر از سخنانش در خصوص کیفیت این مسابقات گفت” افرادی که اینجا حضور دارند در مسابقات انتخابی استان شرکت کرده و جواز حضور در این رقابت ها را پیدا کرده اند. مقررات منطبق با مسابقات کشوری بوده و سطح فنی مسابقات در همان سطح است. افرادی که اینجا مقام کسب می کنند در مسابقات کشوری هم مدال آور هستند”.

وی در خصوص اعتلای این رشته ورزشی در کردستان اظهار داشت” زمانی که من سکان این پست را برعهده گرفتم غیر از سنندج هیچ سالن دیگری وجود نداشت اما الان کامیاران و سقز را افتتاح و تجهیز کردیم”. وی افزود:” آنچه که در رشته ژیمناستیک حائز اهمیت است زیرساخت و نیروی انسانی می باشد از لحاظ زیرساخت و سخت افزاری در حال رشد هستیم و از لحاظ نیروی انسانی، 5هزار بیمه شده این رشته را در سطح استان داریم که رقم بالایی است و از لحاظ داوری، داوران بین المللی در این رشته داریم از جمله آقای شیخ احمدی و بنده نیز خود داور بین المللی هستم و پارسال مسابقات جهانی بلغارستان را داوری کردم و امسال هم در 17 اردیبهشت در مسابقات جهانی فرانسه داوری خواهم کرد.

وی تصریح کرد:” یکی از اهداف ما برای رشد ژیمناستیک در کردستان بالابردن دانش این رشته با برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش داوری و مربی گری است و همچنین مربیان سطح بالا را برای آموزش به شهرستان های استان بفرستیم و با تفاهم نامه ای که با سازمان بهزیستی بسته ایم آموزش ژیمناستیک را از مهدکودک ها آغاز خواهیم کرد و من از اینجا به شما قول می دهم که برای سال آینده یک نفر را در مسابقات آسیایی داشته باشیم”.

محمدی در آخر جایگاه رشته ی ژیمناستیک را در سقز مثبت ارزیابی کرد و گفت” خانواده سلیمی برای این رشته ی ورزشی در سقز زحمات فراوانی کشیده و نگذاشته اند که این رشته به فراموشی سپرده شود و اکنون که می بینیم به اینجا رسیده ناشی از تلاش های بی دریغ آنها بوده و باشگاه های سطح شهر هم فعالیت خوبی دارند و در چند سال آینده ژیمناستیک سقز حرفی برای گفتن دارد”.

محمد شریف سلیمی رئیس هیات ژیمناستیک سقز هم در گفتگوی کوتاهی با شارنیوز سطح کیفی مسابقات را در مقایسه با مسابقاتی که در دو مرحله ی دیگر در مناطق شمال غرب برگزار شده خوب ارزیابی کرد و گفت” بنا به گفته ی مسئولین و مربیان تیم ها این مسابقات بهترین کیفیت ممکن را داشته و از بهترین نفرات خود در این رقابت ها استفاده کرده اند و این مسابقات از رسمیت فدراسیون برخوردار می باشد”.

محمد شریف سلیمی

محمد شریف سلیمی

سلیمی در باره ی آینده رشته ژیمناستیک در سقز اظهار داشت ” خوشبختانه با وجود داشتن مربیان متعهد و باتجربه خیلی امیدوارم، ما قبل از این که دارای این سالن باشیم برای تمرین از زیرزمین های سطح شهر و وسایل غیراستاندارد استفاده می کردیم. با توجه به امکاناتی که امروز در اختیار داریم امیدوارم ژیمناستیک در سقز روز به روز پیشرفت کرده و قهرمانان بیشتری را به جامعه تحویل دهیم.ما اکنون دو قهرمانی ایران را داریم ، کژوان غلامی دو سال قبل در 6 وسیله این رشته مقام اول را کسب کرد و قهرمان قهرمانان شد و کیاکریمی نسب سال گذشته در تبریز 3 مدال نقره را کسب کرد”.

ژیمناستیک کارهای سقزی در این دوره از رقابت ها خوش درخشیدند و کیاکریمی نسب، کژوان غلامی، آرشام عظیمی،اشکان نصیبی و نوید حقیقی موفق به کسب مدال شدند.

 

 

 

jimnastick

 

jimnast (1)

 

jimnast (2)

 

jimnast (3)

 

jimnast (4)

 

jimnast (5)

 

jimnast (6)

 

jimnast (7)

 

jimnast (8)

 

jimnast (10)

 

jimnast (11)

 

jimnast (9)

 

در این مسابقات در رده سنی 8 سال در رشته حرکت زمینی افراد زیر حکم ومدال قهرمانی گرفتند:

احسان رحمانی مقام اول مشترک از کردستان

امیر علی پور احمدی مقام اول مشترک از آذربایجان شرقی

مهدی ظهوری مقام اول مشترک اردبیل

مبین خدابخش مقام اول مشترک آذربایجان شرقی

آرشام عظیمی مقام سوم مشترک کردستان

سروش قاسم کریمی مقام سوم مشترک کردستان

پدرام عبداللهی مقام سوم مشترک کردستان

پارسا کرمی مقام سوم مشترک کردستان

ذر این مسابقات که ورزشکارانی از شهرهای سنندج و سقز، بوکان، مهاباد، سلماس، ارومیه، تبریز، مراغه، اردبیل و رشت حضور داشتند در رده سنی 8 سال در رشته پرش خرک هم افراد زیر معرفی شدند:

نیما سعیدی مقام اول کردستان

اشکان نصیبی مقام دوم کردستان

ابولفضل دهقان پور مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

محدث اسدی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

هادی انجمنی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

مانی حسینی مقام سوم مشترک کردستان

وحید طالبی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

در رشته مینی خرک رده سنی 8 سال هم افراد زیر به عنوان برترینها شناخته شدند:

بهیاد فرهمندی مقام اول کردستان

کیا کریمی نسب مقام دوم کردستان

کاوان کریمی مقام سوم مشترک کردستان

امیر حسین مرادی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

علی اصغری مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

و در بخش قهرمان قهرمانان این رده سنی نیز افراد زیر معرفی گردید:

بهیاد فرهمندی مقام اول کردستان

احسان رحمانی مقام دوم کردستان

کیا کریمی نسب مقام سوم مشترک کردستان

امیر علی پور احمدی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

در رده سنی زیر ده سال و در رشته حرکات زمینی افراد زیر به عنوان برترینهای این دور از مسابقات ژیمناستیک غرب کشور معرفی شدند:

شایان رشیدی مقام اول آذربایجانغربی

آراس کریمی مقام دوم مشترک کردستان

شایان رحمانی مقام دوم مشترک کردستان

امین پور اسدی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

رامتین زندی مقام سوم مشترک کردستان

در رده سنی زیر ده سال هم در رشته پرش خرک افراد زیر به عنوان ژیمناستیک کاران این دور از مسابقات به روی سکو رفتند:

امیر رضا میکائیلی مقام اول مشترک اردبیل

سهیل محمد قلی زاده مقام اول مشترک آذربایجانشرقی

پوریا لیلی مقام دوم آغربی

کیان رقراد مقام سوم مشترک کردستان

امیر رضا حلالی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

علی نمد فروش مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

سهراب راستکار مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

در رده سنی زیر 10 سال و در رشته خرک حلقه هم افراد زیر به عنوان برترین شناخته شدند؛

طه اصلانی مقام اول آذربایجان شرقی

امیر مهدی رسولی مقام دوم مشترک آذربایجان شرقی

علی محمدی مقام دوم مشترک آذربایجان شرقی

فراز امانی مقام سوم آذربایجان شرقی

و قهرمان قهرمانان این رده سنی هم افراد زیر بودند:

طه اصلانی مقام اول آذربایجان شرقی

امیر مهدی رسولی مقام دوم مشترک آذربایجان شرقی

علی محمدی مقام دوم مشترک آذربایجان شرقی

امین پور اسدی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

رامتین زندی مقام سوم مشترک کردستان

فراز امانی مقام سوم آ ذربایجانشرقی

در رده سنی زیر 12 سال در رشته حرکات زمینی ورزشکاران زیر صاحب مقام های برتر شدند:

چیا قرآنی مقام اول کردستان

امیر مهدی سلیمانی مقام دوم مشترک آذربایجان شرقی

کژوان غلامی مقام دوم مشترک کردستان

مهدی تموک مقام سوم مشترک آذربایجان غربی

امیر رضا اسدی مقام سوم مشترک اردبیل

مهدی غلامی مقام سوم مشترک آ ذربایجان شرقی

در رشته پرش خرک رده سنی زیر 12 سال نیز نفرات زیر برتر اعلام شدند:

امیر رضا جعفر زاده مقام اول ذربایجان آشرقی

پرهام صیدی مقام دوم مشترک کردستان 

رامتین زمانی مقام دوم مشترک کردستان 

متین مقید مقام سوم مشترک آذربایجان غربی

شاهرخ آذری مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

آریان مربی دوست مقام سوم مشترک آذربایجان غربی

در رشته خرک حلقه رده سنی زیر 12 سال نیز ژیمناستیک کاران زیر به روی سکوی قهرمانی رفتند:

آرمین کاظمی مقام اول کردستان

مهدی صلاخی مقام دوم آذربایجان شرقی

امیر محمد علی زاده مقام سوم مشترک اردبیل

امید حسین پیر مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

و در رشته پارالل این رده سنی نیزافراد برتر به شرح زیر شاخته شدند:

ماهان غفوری مقام اول مشترک کردستان

آریز محمود بیگی مقام اول مشترک کردستان

کاوان نوراللهی مقام دوم کردستان

یاشار ابراهیم نیا مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

ابولفضل صفری نژاد مقام سوم مشترک گیلان

و در رشته قهرمانان قهرمانان هم نفرات برتر به این شرح مشخص شدند؛

ماهان غفوری مقام اول کردستان

چیا قرآنی مقام دوم مشترک کردستان

آریز محمود بیگی مقام دوم مشترک کردستان 

آرمین کاظمی مقام دوم مشترک کردستان 

امیر مهدی سلیمانی مقام سوم آذربایجان شرقی

در رده سنی زیر 14 سال و در رشته حرکات زمینی افراد زیر به روی سکو رفتند:

فردین عطایی مقام اول آذربایجان شرقی

مهیار غلامی مقام دوم گیلان

مهدی شعاری مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

مهدی رزاقی مقام سوم مشترک آذربایجان شرقی

در رشته پرش خرک رده سنی زیر 14 سال نیز نفرات برتر به شرح زیر مشخص ومعرفی شدند:

فردین عطایی مقام اول آذربایجان شرقی

مهیار غلامی مقام دوم مشترک گیلان

محمد حسین منافی مقام دوم مشترک گیلان

و در رشته خرک حلقه رده سنی زیر 14 سال نیز امین غنی زاده مقام اول ،محمد مبارکی مقام دوم و علی رضا رنجبر مقام سوم هر سه نفر از آذربایجان شرقی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

در رشته پارالل رده سنی زیر 14 سال نیز افراد زیر در جایگاه برتر ایستادند:

پوریا عبداللهی مقام اول آذربایجان شرقی

سینا نصری مقام دوم کردستان

علی رضا رنجبر مقام سوم آذربایجان شرقی

در رشته دار حلقه در رده سنی زیر 14 سال افراد زیر حکم قهرمانی گرفتند:

میلاد محمدی مقام اول کردستان

پوریا عبداللهی مقام دوم آذربایجان شرقی

محمد حسین منافی مقام سوم گیلان

در رشته بارفیکس و در رده سنی زیر 14 سال نیز میلاد محمدی مقام اول کردستان،امین غنی زاده مقام دوم آذربایجان شرقی و محمد مبارکی مقام سوم آذربایجان شرقی را به دست آوردند.

قهرمان قهرمانان رده سنی زیر 14 سال این دور از مسابقات فردین عطایی مقام اول از آذربایجان شرقی، میلا محمدی مقام دوم از کردستان و پوریا عبداللهی مقام سوم از آذربایجان شرقی بودند.

کد خبر: 13795