شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 26th آوریل 2015
5:22 ب.ظ

دبستانی در روستای”سونج “سقز توسط خیر مدرسه ساز ساخته شد

دبستانی توسط خیر مدرسه ساز حمید رضا شاه حسینی در روستای سونج از توابع بخش مرکزی ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برای ساخت این دبستان دو کلاسه در زمینی به مساحت 120 متر مربع که به نام حضرت امام موسی کاظم(ع) نامگذاری شده یک میلیارد و 200 میلیون ریال توسط خیر مدرسه ساز هزینه شده است.

ساخت مدارس در روستاها از مصادیق همدلی وهمزبانی ملت و دولت است

فرماندار ویژه شهرستان سقز در این مراسم، ساخت مدارس در روستاها را یکی از موارد نمادین ومصادیق همدلی وهمزبانی ملت ودولت برشمرد.

علی اکبر ورمقانی خدمت رسانی به مردم و به ویژه مردم روستایی و محرومان را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و اضافه کرد؛و ایران همواره به عنوان الگویی برای سایر کشورها تبدیل شده است.

وی خیرین مدرسه ساز را یک برکت پر افتخار برای کشور دانست و با عنوان اینکه مردم ایران مردمی خیر ونوع دوست هستند تاکید کرد جایگاه خیرین مدرسه ساز به دلیل ارتباط آن با جایگاه علم بسیار رفیع است.

ساخت مدارس در سقز از سال 77 شتاب بیشتری گرفته است

مظفر رستمی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز هم با بیان اینکه مدرسه سازی در شهرستان از سال 1377 شتاب بیشتری گرفت افزود:در شهرستان سقز  اقدامات مناسبی در راستای مدرسه سازی درروستاها انجام شده و امروز با تلاش دولت وخیران مدرسه کانکسی در شهرستان نداریم.

وی با بیان اینکه مدرسه قبلی روستای سونج در سال 52 ساخته شده بود یادآور شد که به دلیل غیر قابل استفاده بودن از کانکس استفاده می کردیم که در شهریور ماه سال 93 با حمید رضا شاه حسینی خیر دیدار و پس از قبول کردن مدرسه در دو ماه باهمکاری مردم روستا ساخته شد.

وی با بیان اینکه شهرستان سقز دارای استعدادهای درخشانی است از خیران مدرسه ساز خواست تا در ساخت مجتمع استعدادهای درخشان برای دانش آموزان روستایی اقدام کنند.

در این مراسم معمار محبت و دوستی از عناوینی است که دانش آموزان برای خیرین مدرسه ساز به کار می برند و روز یکشنبه این عنوان در روستای”سونج” سقز بسیار تکرار شد.

 جمعی از  دانش آموزان ،اعضای شورای اسلامی روستا ومردم هم در سخنانی اقدام خیر مدرسه ساز حمید رضا شاه حسینی برای ساخت مدرسه اشان را ستودند و وی را  چون فرشته توصیف و وسعت مهربانی اش را به اندازه اقیانوس برشمردند.


منبع خبر: سایت فرمانداری
کد خبر: 13810