شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 30th آوریل 2015
9:15 ب.ظ

دو دستگاه سی تی اسکن و ام آر ای در بیمارستان سقز راه اندازی می شوند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت: دو دستگاه پزشکی با 71 میلیارد ریال هزینه در بیمارستان امام خمینی (ره) سقز راه اندازی می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد سرکوت غوثی روز سه شنبه در جریان بازدید فرماندار ویژه سقز از بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر گفت: دستگاه ‘سی تی اسکن اسپیرال’ از جمله دستگاه هایی است که در این بیمارستان در حال راه اندازی است.

وی راه اندازی این دستگاه را از دستاوردهای سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان سقز بیان کرد و گفت: هزینه این دستگاه پزشکی 25 میلیارد ریال است که بیش از شش میلیارد ریال نیز تجهیزات جانبی از جمله انژکتور، دستگاه ذخیزه برق و چاپگر مخصوص برای آن خریداری شده است.

وی همچنین از اختصاص اعتبار وزارت بهداشت برای خرید دستگاه ‘ام.آر.آی’ خبر داد و افزود: مبلغ 40 میلیارد ریال به حساب دانشگاه علوم پزشکی برای خرید این دستگاه واریز شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز همچنین گفت: اسامی 24 بیمار نیازمند پیوند کلیه به تهران معرفی شده است تا در راستای قول وزیر بهداشت در سفر آذرماه 93 به سقز این اقدام به صورت رایگان انجام شود.

علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان سقز هم در نشست با مدیر شبکه و رئیس بیمارستان خواستار ارتقای کیفیت خدمات در حوزه سلامت و بالا رفتن رضایتمندی مردم و کادر پزشکی شد.

او با اشاره به اهمیت اجرای نظام جدید سلامت یادآور شد: یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم، رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است و بی تردید با اجرای سیاست های نظام، جایگاه بهداشت و درمان در شهرستان بیش از پیش ارتقا یافته است.

وی سپس بر بالین بیماران رفت و از نزدیک جویای حال بیماران و میزان و نحوه خدمات رسانی به آنان شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 13852