شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 30th آوریل 2015
10:21 ب.ظ
فراخوان دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی منتشر شد

قطار جشنواره دوازدهم به حرکت افتاد

برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی کلید خورد تا این مهمترین رویداد فرهنگی مناطق کردنشین با دیگر هنرمندان تئاتر کردی را به تکاپو وادارد. به گزارش شارنیوز بر اساس آنچه در این فراخوان آمده است، نیمه اول شهریور ماه زمان برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره است و گروه های تئاتری تا اول مرداد ماه برای ارسال آثارشان فرصت دارند. 

متن کامل فراخوان به این شرح است:

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استانداری کردستان ، فرمانداریfarakhan شهرستان سقز ، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و دفتر سقز ، دوازدهمین دوره جشنواره تاتر کوردی را در شهرستان سقز در جهت ایجاد بستری مناسب برای تبادل اندیشه های خلاق و نو گرایانه در بین هنرمندان و تماشاگران فهیم و اشاعه و معرفی فرهنگ کردستان از طریق هنر تاتر در بخش صحنه ای برگزار میکند .

*اهداف و اولویت های جشنواره :

توجه به زبان و ادبیات کوردی به عنوان پشتوانه ای غنی در جهت تشویق و ترغیب نویسندگان به نگارش متون نمایشی بر اساس اصالت ها و ارزش های فرهنگی مناطق کوردنشین.

بازنمایی و بازآفرینی خلاقانه حماسه ، آیین و مراسم ملی و مذهبی از طریق هنر نمایش.

ایجاد پیوند با عامه مردم و جلب مشارکت آنان به منظور رشد و اعتلای تاتر در مناطق کوردنشین و تبادل آرا و تجربیات هنرمندان جهت پویایی و تولید آثار فاخر نمایشی.

تاکید بر میراث ملی، اسلامی و نگاهی تازه به فرهنگ عامه ، آداب ، مراسم و آیین های سنتی جاری و ساری در مناطق کوردنشین .

بازآفرینی متون شفاهی و مکتوب کوردی بنابه ضرورت های اجتماعی معاصر .

*مقررات حضور در جشنواره:

هر گروه نمایشی دارای شرایط ، ضوابط و مقررات صادره از سوی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سراسر ایران می تواند تقاضای حضور در جشنواره را داشته باشد .

شرط اصلی حضور در جشنواره اراءه متن کامل نمایشنامه به زبان کوردی می باشد .

متونی که توسط نویسندگان ، اختصاصا ،برای حضور در جشنواره تاتر کوردی نگاشته شده است در اولویت انتخاب قرار می گیرند .

جشنواره از پذیرش آثار نمایشی که به نحوی و با هر عنوانی در جشنواره یا جشنواره های دیگری شرکت کرده باشند خودداری می نماید .

جشنواره به گروه های منتخب شرکت کننده حداقل تا پانزده میلیون ریال و حداکثر تا مبلغ بیست و پنج میلیون ریال کمک هزینه را بر اساس آیین نامه جشنواره تاتر کوردی پرداخت می نماید.

*گاه شمار جشنواره:

جشنواره در نیمه اول شهریور ماه ۱۳۹۴ برگزار می گردد.

هر گروه نمایشی داوطلب حضور در جشنواره باید سه نسخه متن کامل تایپ شده نمایشنامه به همراه لوح فشرده متن به زبان کوردی ، درخواست کتبی حضور در جشنواره و مجوز کتبی نویسنده را حداکثر تا پانزده خرداد ماه ۱۳۹۴ به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

ارسال سه لوح فشرده از اجرای صحنه ای نمایش ها تا یکم مرداد ماه ۱۳۹۴٫

اعلام آثار راه یافته به جشنواره تا اول شهریور ماه ۱۳۹۴٫

آدرس:کردستان – سقز -اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – دبیرخانه دایمی جشنواره تاتر کوردی تلفن۰۸۷۶۳۲۲۲۱۶۶ فکس : ۰۸۷۶۳۲۲۲۲۷۰

کد خبر: 13863


یک دیدگاه