شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 2nd می 2015
8:35 ق.ظ

قانع شدن اعضای شورا از توضیحات شهردار

جلسه طرح سوال سه تن از اعضای شورای شهر از شهردار تشکیل شد و طبق آنچه در سایت شورای شهر سقز آمده است، اعضای شورا از  پاسخ های شهردار قانع شده اند.

این سه عضو شورا در سوال خود از شهردار خواسته بودند در مورد ساخت و ساز در زمینی واقع در شهرک گولان که کاربری غیرمسکونی داشته است به شورا توضیح دهد. 

مهندس رحمانپور – رئیس شورای شهر سقز – در این خصوص توضیحاتی ارائه کرده است که شرح کامل آن -به نقل از سایت شورا- در ادامه می آید:

 

با توجّه به نامه­ ی طرح سؤال سه تن از اعضای محترم شورای اسلامی و براساس ماده 73 قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی، جناب آقای مهندس نعمانی در تاریخ 94/2/8 در جلسه­ ی رسمی شورا حضور پیدا کرده و پس از بیان سؤال و شرح جزئیات آن توسّط سؤال کنندگان، به ارائه­ ی پاسخ پرداختند.

در پایان با توجّه به اختلاف نظر اعضا در مورد تفسیر ماده واحده­ ی تعیین تکلیف املاک، مقرّر گردید که از مدیریت امور شهری استان در ارتباط با تفسیر و جزئیّات ماده واحده استعلام به عمل آید.

نهایتاً بنا به ضرورت تعجیل در اختصاص زمین به احداث درمانگاه در حوالی مکان مورد نظر، با توجّه به احتمال برگشت بودجه­ ی اختصاص یافته در پایان سال 92 وشرط تعیین شده توسّط مالک مبنی بر صدور پروانه­ ی احداث براساس ماده واحده در قبال اهدای زمین مورد درخواست شبکه­ ی بهداشت و درمان و نیز تعهّد مالک مبنی بر تأمین حدّاقل یک هزار متر مربع فضای سبز به اضافه­ ی پرداخت 12 درصد ارزش هر ملک به هنگام صدور پروانه­ ی احداث به منظور آماده سازی و ارائه­ ی خدمات و در نتیجه تأمین حق و حقوق شهرداری جمع اعضای شورا به قناعت رسیدند.

 همچنین مقرّر گردید از روز آتی صدور هر گونه مجوز ساخت در زمین مذکور به واگذاری قطعی زمین فضای سبز مورد نظر به شهرداری منوط گردد.

 براساس تصمیم اعضا، شهردار موظّف گردید در قبال زمین اهدایی به شبکه بهداشت و درمان و با توجّه به وعده­ ی مدیریّت محترم وقت بهداشت و درمان شهرستان سقّز، در زمینه­ ی دریافت و آزادسازی زمین پارگینگ و انباری شبکه بهداشت – واقع در حدّ فاصل خیابان رودکی و بلوار حافظ –  که در مسیر بلوار تلگراف قرار دارد، پیگیری­های لازم را به عمل آورد.

کد خبر: 13896