شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 8th می 2015
11:14 ق.ظ
فرماندار مهاباد:

متهم حادثه مهاباد دستگیر شده است/پرونده این حادثه را تا آخر پیگیری می‌کنم

خودکشی دختر جوان مهابادی که خود را از  پنجره هتل محل کارش به بیرون پرت کرده بود، واکنش های فراوانی را در بین مردم این شهر و همچنین شبکه های اجتماعی در پی داشت که این واکنش ها در روز پنج شنبه تبدیل به تجمعی اعتراضی مقابل هتل تارا شد. درجریان این تجمع خساراتی هم به این هتل وارد آمد.

در شامگاه پنج شنبه مقامات رسمی در آخرین اظهارنظر ها اوضاع مهاباد را عادی اعلام کردند و از مردم و معترضان خواستند ضمن خویشتنداری به دستگاه های قانونی برای پیگیری موضوع زمان بدهند. 

هتل تارای مهاباد روز پنج شنبه - منبع عکس شبکه های اجتماعی

هتل تارای مهاباد روز پنج شنبه – منبع عکس شبکه های اجتماعی

فرماندار مهاباد در گفتگو با کردپرس ضمن تشریح حوادث پنج شنبه گفت: علی رغم تاکید خانواده قربانی بر پیگیری این حادثه از طریق قانون، عصر روز گذشته عده ای از جوانان مهاباد که احساسات آنها جریحه دار شده بود، در مقابل ساختمان هتل تارا تجمع کردند.

وی افزود: در این تجمع هیچ گونه شعار سیاسی سر داده نشد و تنها تجمع کنندگان علیه مدیر این هتل شعار دادند وبه گواه آنها خشونتی از سوی نیروی انتظامی اعمال نشد ولی متأسفانه هتل تارا به آتش کشیده شد و مقداری از وسایل و تجهیزات هتل از ساختمان خارج شد.

کتانی شایعه کشته شدن یک شهروند مهابادی در جریان این تجمع را به شدت تکذیب کرد و گفت: به علت سنگ پراکنی تجمع کنندگان و پرت کردن وسایل از داخل هتل به بیرون توسط تجمع کنندگان تعدادی از پرسنل نیروی انتظامی و تجمع کنندگان زخمی شدند.

فرماندار مهاباد در ادامه تصریح کرد: شب گذشته وضعیت شهر مهاباد به حالت عادی برگشت و در تماسی که خانواده قربانی حادثه هتل تارا با بنده داشته‌اند این خانواده بر پیگیری این حادثه از طریق قانون تاکید کردند و بنده باز اعلام می‌کنم به حرمت این خانواده و شهروندان عزیز مهاباد پرونده این حادثه را تا آخر پیگیری می‌کنم.

وی در پایان از شهروندان مهاباد درخواست کرد: با توجه به اینکه ما در زمینه گردشگری وجذب سرمایه گذاران خصوصی اقدامات فراوانی در این شهر انجام داده ایم و به موفقیتهایی نیز دست پیدا کرده ایم، از مردم عزیز مهاباد درخواست دارم اجازه بدهند قانون تصمیم گیری کند و به مانند چند سال اخیر امنیت پایدار در این شهر حاکم شود.

 فرماندار مهاباد همچنین تاکید کرد: متهم حادثه مرگ دختر جوان مهابادی در بازداشت به سر می برد و با خاطیان این حادثه برخورد قاطع می شود.

کد خبر: 14008
    مطالب مرتبط: