شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 11th می 2015
11:22 ب.ظ

شهرستان سقز ظرفیت مناسبی برای پرورش قارچ دارد

فرماندار سقز:

فرماندار ویژه شهرستان سقز در بازدید از یک از واحدهای پرورش قارچ گفت: این شهرستان ظرفیت مناسبی برای پرورش قارچ دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در جریان بازدید از بزرگ‌ترین واحد تولید قارچ شهرستان سقز، اظهار داشت: پرورش قارچ در روستا به افزایش درآمد و هم تولید و تنوع غذا و جلوگیری از مهاجرت به شهرها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه تولید این محصول علاوه بر نقش بسیار مهمی که در اقتصاد کشاورزان و کشور می‌تواند ایفا کند، اضافه کرد: تولید این محصول در تامین مواد غذایی و پروتئینی نیز بسیار موثر خواهد بود.

فرماندار سقز با اذعان به اینکه، شهرستان سقز ظرفیت مناسبی برای پرورش قارچ دارد، بیان کرد: تعداد شاغلان در این بخش کم است و تولیدکنندگان نیز با مشکل بسته‌بندی و قیمت بازار مواجه هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پرورش قارچ در شهرستان می‌تواند نقش موثری در اقتصاد کشاورزان داشته باشد و بخش زیادی از نیازهای غذایی کشور را تامین کند، بر ضرورت سرمایه‌گذاری در این بخش تاکید کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم اعلام کرد: در حال حاضر دو واحد تولید پرورش قارچ با ظرفیت سالانه 827 تن مشغول فعالیت هستند.

محمد پیشداد با اشاره به اینکه امروز اشتغال باید در رأس برنامه‌ها باشد، اظهار داشت: جهاد کشاورزی همواره از طرح‌های اشتغالزا در بخش کشاورزی حمایت کرده است.

وی افزود: تلاش برای دعوت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف کشاورزی از سوی جهاد کشاورزی یکی دیگر از برنامه‌های این مدیریت است.

پیشداد یکی از مشکلات واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی را نبود سرمایه لازم از سوی بهره‌برداران دانست و در این خصوص از بانک‌های عامل خواست در راستای تخصیص تسهیلات به این واحدها کماکان حمایت کنند.

 

کد خبر: 14064