شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 12th می 2015
6:39 ب.ظ
با امضای طرحی 3 فوریتی

بیگلری هم خواستار توقف مذاکرات هسته ای شد+توضیحات نماینده

امروز طرح 3 فوریتی نمایندگان مجلس که طی آن دولت موظف به توقف مذاکرات هسته ای می شود، به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. نام نماینده سقز و بانه نیز در میان امضا کنندگان این طرح به چشم می خورد.

به گزارش شارنیوز نمایندگانی که این روزها به دلواپسان مشهور شده اند در این طرح با اشاره به تهدیدات آمریکا، آورده اند “دولت آمریکا هنوز سوابق سیلی‌های که از ملت ایران خورده است را فراموش نکرده و خوب می‌داند در صورت بروز غلطی از سوی آنان چه پیامدهایی در سراسر جهان در انتظارش است.” از  مذاکره کنندگان خواسته اند میز مذاکره را رها کنند.

این طرح سه فوریتی بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی کشور داشت و تحلیلگران آن را فشار دیگری از سوی دلواپسان به دولت تعبیر کرده اند.

دیدن نام محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در کنار سایر دلواپسانی چون، رسایی، حسنیان، آلیا و … با توجه به اینکه وی در محافل مختلف خود را حامی دولت روحانی معرفی می کند، جالب توجه بود.

بیگلری طی دوران نمایندگی خود تا کنون به این صراحت در موارد سیاسی به اظهارنظر نپرداخته است.

متن کامل طرح نمایندگان مجلس با امضای 80 نماینده را اینجا بخوانید

تکمیلی:

بعد از انتشار اسامی امضا کنندکان این طرح، محسن بیگلری به آن واکنش نشان داد و از آن اعلام برائت کرد. وی به ایرنا گفت: یکی از نمایندگان برگه ای به من داد و گفت که در مورد اهمیت مذاکرت هسته ای نامه ای خطاب به رییس جمهوری نوشته ام و در نامه از دکتر روحانی خواسته ام شأن ملت ایران را در مذاکرات رعایت و به تهدیدات آمریکا توجه نکند. 

او گفت: بنده هم به دلیل مشغله کاری و اعتمادی که به همکارم داشتم نامه را بدون مطالعه امضا کردم؛ در حالی که بعداً متوجه شدم آن نامه طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای بوده است. 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی اکثریت نمایندگان امضا کننده نسبت به اقدام و رویکرد طراحان در نحوه جمع آوری امضا معترض هستند و من به شخصه چنین طرحی را هیچ وقت امضا نمی کنم؛ زیرا من با مذاکرات هسته ای و ادامه آن کاملاً موافق هستم و این موضوع، بسیار ضروری است.

 

کد خبر: 14069