شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 12th می 2015
11:03 ب.ظ

افزایش هزینه های تولید از مشکلات واحد مرغ تخمگذار در سقز است

یک مدیر واحد تولیدی مرغ تخمگذار در شهرستان سقز گفت: مشکل فروش، افزایش هزینه های تولید و کمبود نقدینگی از مشکلات این واحد تولیدی است.

افزایش هزینه های تولید از مشکلات واحد مرغ تخمگذار در سقز است

به گزارش ایرنا، ناصر علوی در جریان بازدید روز سه شنبه فرماندار شهرستان سقز از این واحد تولیدی با بیان اینکه روزانه یک تن تخم مرغ در این واحد تولید می شود افزود: در این واحد تولیدی تخم مرغ هایی با زرده طلایی و بدون آنتی بیوتیک تولید می شود.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با بیان اینکه صنعت مرغداری از ظرفیت های مهم برای سرمایه گذاری است خواستار فراهم شدن تمهیدات لازم برای صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ به کشور همسایه عراق شد.

در این بازدید که کارشناسان بانک های سپه و کشاورزی حضور داشتند فرماندار سقز از آنان خواست تا هر نوع کمک و همکاری برای رونق بیشتر این واحدها در قالب تخصیص سرمایه در گردش به این مرغداری اختصاص دهند.

محمد پیشداد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم با بیان اینکه صنعت مرغداری، صنعتی پر رونق در این شهرستان است اظهار کرد: در حال حاضر سه واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت 85 هزار قطعه، یک واحد مرغ پولیت با ظرفیت 20 هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر با ظرفیت 15 هزار قطعه، یک واحد خوراک دام طیور و یک واحد کشتارگاه مرغ در شهرستان سقز مشغول فعالیت هستند.

کد خبر: 14081