شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 15th می 2015
7:05 ب.ظ

فعالیت 2 واحد نیمه‌صنعتی مرغ بلدرچین در سقز

فرماندار سقز از فعالیت دو واحد تولید مرغ بلدرچین در این شهرستان خبر داد و بر توسعه آنها با توجه به ظرفیت‌های موجود تاکید کرد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی اکبر ورمقانی ظهر امروز در روند بازدید از واحد تولید تخم مرغ بلدرچین در سقز اظهار کرد: شهرستان سقز دارای ظرفیت‌های مناسبی در حوزه کشاورزی، دامپروری و مرغداری است.

وی خواستار گسترش این تولیدی‌ها در جهت افزایش مصرف گوشت سفید، اشتغال‌زایی و افزایش درآمد مردم شد و افزود: ایجاد اشتغال و تلاش در راستای کاهش بیکاری به‌عنوان یکی از دغدغه‌های مهم مردم و مسئولان باید در قالب اجرای این طرح‌ها رفع شود.

وی با اشاره به فعالیت 2 واحد صنعتی مرغ بلدرچین در این شهرستان خواستار توسعه این واحدها با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز نیز در این بازدید بیان کرد: در حال حاضر 2 واحد نیمه صنعتی تولید تخم مرغ بلدرچین با ظرفیت 11 هزار قطعه در شهرستان وجود دارد و یک واحد گوشتی هم در شرف تاسیس است.

محمد پیشداد اضافه کرد: ویتامین‌های گروه B موجود در تخم مرغ بلدرچین باعث تنظیم سیستم عصبی و افزایش شادابی و طراوت شده و منیزیم آن سیکل خواب شبانه را منظم می‌کند و روی و فسفر آن باعث افزایش رشد و ضریب هوشی کودکان می‌شود.

وی یادآور شد: این ماده غذایی به دلیل دارا بودن ماده شبیه کورتون و ضدالتهابی به درمان آسم و بیماری‌هایی همچون آرتریت روماتوئید کمک می‌کند.

پیشداد مواد مغذی در تخم مرغ بلدرچین را در درمان کم‌خونی، کاهش استرس و بخصوص ناتوانی جسمی و جنسی موثر دانست.

وی در پایان با بیان اینکه مصرف تخم مرغ بلدرچین بعد از اعمال جراحی به‌خصوص پس از زایمان بسیار مفید است اظهار کرد: این ماده غذایی موجب بازیابی انرژی از دست‌رفته دوران نقاهت بیماری خواهد شد.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 14089