شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 21st می 2015
10:18 ق.ظ
عکس و خبر

ورزشکار سقزي رکورد شناي باستاني کشور را شکست

سلیمان ملکی ورزشکار سقزی رکورد شنای باستانی کشور را شکست. وی که متولد 1365 است و  در رشته کارشناسی تربیت بدنی مشغول به تحصیل است ، توانست در 2 ساعت و یازده دقیقه، 2 هزار و 500 بار حرکت شنای باستانی را انجام دهد.

رکورد قبلی این رشته در کشور نیز در اختیار همین ورزشکار بود که سال گذشته نیز توانسته بود در 80 دقیقه، یک هزار و 700 بار شنای باستانی را انجام دهد.

recordzni (1)

ملکی در گفتگو با شارنیوز اظهار داشت: هدف از اجرای این برنامه ورزشی پاسداشت زحمات معلمین مقطع ابتدایی بوده است. وی با تشکر همشهریان سقزی گفت : حضور آنان موجب تقویت روحیه من به عنوان یک ورزشکار سقزی شد.

وی گفت: قول داده بودم که امروز 2 هزار و 500 شنای باستانی را انجام دهم، که با تشویق همشهریان و ورزشکاران توانستم آن را به پایان برسانم.

وی رکودزنی های بیشتر را جزو برنامه آتی خود عنوان کرد.

recordzni (2)

رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان سقز نیز در گفتگو با شارنیوز گفت: تاکنون در جهان 3 تا 4 نفر توانسته‌اند شنای باستانی را به این صورت انجام دهند و این ورزشکار سقزی با ثبت این رکورد توانست افتخاری برای ورزش سقز، استان کردستان و حتی کشور به دست آورد.

مسعود یاعلی در ادامه افزود:  این ورزشکار با اخلاق سقزی در یازدهم مهرماه سال 92 نیز فاصله 60 کیلومتری بانه تا سقز را در مدت 5 ساعت طی کرد و توانست رکورد کشور را در این زمینه به خود اختصاص دهد.

در پایان این مراسم از تلاش این ورزشکار سقزی برای ثبت این رکورد با اهدای لوح و هدیه قدردانی شد.

recordzni (3)

 

recordzni (4)

 

کد خبر: 14176


۳ دیدگاه

 • علیرضا ریحانی
  علیرضا ریحانی: 5-22-2015 . 9:20 ب.ظ :

  خوا قووه ت بات پاله وان.

  پاسخ دهید

  • مامه خه مه
   مامه خه مه: 5-23-2015 . 12:05 ق.ظ :

   زور سپاس بؤ شارنیوز و هه واله جوانه کانی
   سپاس بؤ ئه و قاره مانانه ی وه ر شی پاله وانی سه قز
   سپاس بؤ ئاغای یاعلی، سه رپه رشتیاری وه رزشی پاله وانی سه قز.

   پاسخ دهید

   • فایه ق
    فایه ق: 5-25-2015 . 3:06 ب.ظ :

    زور جوانه کاکه . ده س خوشیو مانو نه بونیم هه یه بو گشتان . له کاک مه سعودو بو کاک سلیمانو تیکوشه رانی تری ئه م وه رزشه .
    بیستبوم که ئه وانه ی بتوانن ئاستی رکورده کانی گینس بشکینن موچه ی به رده وامیان ئه وی تا زینون . بریا ئه م برا به توانامان له و بواره یشا پرسو راییکی بکردایی که شایهد بکرایی بو خویو ناچه کا به ناوبانگترو بو خویشی داهاتیکی مالی ببوایی .
    هه ر سه رکه وتوو به رده وام بن .

    پاسخ دهید