شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 22nd می 2015
7:13 ب.ظ
طنز

راهکار های هیات دولت جهت حل مشکلات معلمان

بالاخره پس از اعتراضات گسترده ی معلمان به کمبود جیره ومواجب و فشارهای معیشتی پدر درآر، مسئولان امر گرد هم نشستند تا راهکارهایی برای مشکل فوق پیدا کنند. به گفته ی یک مسئول که نخواست نامش فاش شود نظر به این که آموزش  و پرورش از خود هیچ درآمد زایی ندارد همیشه دستش در جیب دولت بوده و دولت هم خودش کلی قسط و خرج دارد و  باتوجه به استراتژی دولت در هدایت درآمد های نفتی به سمت پروژه های عمرانی و ادرات برق، مخابرات، پست تلگراف تلفن، و … امکان افزایش حقوق معلمان وجود ندارد مگر این که این وزارت خانه درآمد زا شود. لذا طرح هایی پیشنهادی به شرح ذیل در دستور کار هیات دولت قرار گرفت که در صورت تایید انشالله مشکلات معلمان برای همیشه حل خواهد شد در غیر این صورت معلمان می توانندکمافی السابق روزانه N  بار تحصن نمایند و به اعتراضات خود ادامه دهند :

• افزایش حقوق معلمان از محل اسکان مسافران  سرگردان

با توجه به استقبال بی نظیر هموطنان از طرح اسکان مسافران سرگردان در مدارس قرار شد این طرح در تمام ایام سال اجرا گردد که 20 درصد از درآمد عایدشده صرف افزایش حقوق معلمان گردد و 80 درصد بقیه صرف توسعه  پارس جنوبی. البته هنوز دولت در مورد نحوه ی تعامل زن و بچه ی مسافران با دانش آموزان فکری نکرده است.

 وی افزود: در صورت عدم وجود مسافر، معلمان می توانند با پرداخت هزینه ای اندک در مدارس خود اسکان یابند و با زن و بچه خود جوجه کباب درست کرده و والیبال و وسط بازی کنند که در این صورت زن و بچه های آنها فکر می کنند به مسافرت آمده اند و از فشار معیشتی آنها کاسته خواهد شد. 

• افزایش  حقوق معلمان از محل افزایش مالیات بر درآمد معلمان

همان مسئول به رسانه ها گفت: دولت در نظر دارد تا 30 درصد مالیات بر درآمد معلمان را افزایش دهد که از این مقدار 25 درصد به حساب آنها بازگردانده شده و 5 درصد کارمزد به دولت تعلق خواهد گرفت. به این صورت معلمان عزیز هنگام مشاهده ی فیش حقوقی خود  با رویت کسورات جدید تصمیم می گیرند در و پنجره ی اداره را پایین بیاورند ولی پس از مشاهده اضافه حقوق 25 درصدی یک حالت شعف عجیبی به آنها دست می دهد که موجب سرازیرکردن اشک شوق و خواندن نماز شکر توسط می گردد.

• افزایش درآمد معلمان از محل آزاد سازی مشاغل دوم و سوم الی پانزدهم

نظر به این که در حال حاضر هم شغل معلمی در حد تفریحات سالم بوده و بیشتر معلمان از طریق مشاغل ثانوی مخارج خود را تامین می نمایند دولت به معلمان اجازه می دهد در ساعات غیر کاری به تعداد نامعدودی شغل اشتغال داشته باشند.

• ارتقای سطح معیشتی معلمان ازطریق اخراج معلمان 

باتوجه به وجود نمونه های بسیار موفق صاحبان مشاغل که قبلا معلم بوده اند و در حال حاضر روزی صد هزار مرتبه خدا را برای اخراج شدنشان شکر می گویند ، دولت در نظر دارد معلمان خوش ذوقی که زمینه ی کارآفرینی را دارند شناسایی و فورا اخراج نماید.

• افزایش دریافتی  معلمان از محل فروش وسایل تنظیم خانواده و گن لاغری به اولیای دانش آموزان

با توجه به این که مشکل اصلی کشور موارد جنسی  و چاقی مفرط بوده مدارس می توانند به صورت مستقیم به فروش وسایل تنظیم خانواده و گن لاغری به اولیای دانش آموزان پرداخته و ضمن حل مشکل خانوار از این طریق درآمد زایی داشته باشند. 

• ارتقای سطح رفاه معلمان از طریق حدف یارانه نقدی آنان

وی افزود یک راهکار اساسی جهت ارتقای سطح رفاه معلمان حذف یارانه نقدی آنهاست. به این صورت زن و بچه معلمان در مقابل در و همسایه پز می دهند که یارانه ی ما قطع شده و در و همسایه مذبور فکر می کنند لابد آنها از اقشار مرفه جامعه بوده اند و خانواده ی معلم کم کم به خود باوری می رسند و به این ترتیب فشار معیشتی شان کاسته می گردد.

در نهایت مسول فوق خاطر نشان کرد معلمی شغل انبیاست و الکی نیست و مسائل از اولویت های اصلی است و دولت قول می دهد در اولین فرصت یارانه ی آنها را قطع نماید. 

 

کد خبر: 14195