شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 25th می 2015
7:04 ق.ظ
در اعتراض به تخلیه زباله شهری در نزدیکی آبادی و بی توجهی مسئولان

اهالی “به ور ئاوا” خود دست به کار شدند

برای چندمین روز متوالی تجمع  اعتراضی مردم روستای “بدرآباد” سقز نسبت به تخلیه زباله های شهری در نزدیکی روستا برگزار شد و طی آن اهالی روستا از ورود ماشین های حامل زباله ممانعت به عمل آوردند.

به گزارش شارنیوز مردم روستا که به همراه امام جماعت خود در محل حضور داشتند، از بوی بد و آلودگی روستایشان به خاطر نزدیکی به محل دفن زباله ها، گلایه داشتند. علاوه بر این ها زشت شدن طبیعت منطقه نیز یکی دیگر از دغدغه های آنها است چرا که مقداری از آشغال ها همراه باد به اطراف پراکنده شده و دشت و تپه های منطقه را آلوده می کنند.

اهالی با این خودرو مسیر ورود به محل تخلیه زباله را مسدود کردند.

اهالی با این خودرو مسیر ورود به محل تخلیه زباله را مسدود کردند.

به گفته یکی از معترضان، مدت هاست که این مسئله موجب آزار اهالی بدرآباد شده و با اینکه بارها به ارگانهای مختلف شکایت کرده اند کسی پاسخگو نبوده و این بار تصمیم گرفته اند خود دست به کار شوند. طبق آخرین اخبار چهار روز است که ماشینهای حمل زباله نتوانسته اند زباله ها را تخلیه کنند و مشکل همچنان به قوت خود باقیست. 

زباله های مناطق مسکونی و نحوه از بین بردن آن همواره یکی از چالشهای مناطق شهری به حساب می آید. بدرآباد که در جنوب شهرستان سقز قرار دارد طی پروژه ای بر اساس یک سری فاکتورها از جمله شیب زمین، فرسایش، آب زیرزمینی، پوشش گیاهی، و غیره، به عنوان محلی برای دفن زباله های این شهر انتخاب شده است.

اهالی معترض بدرآباد منتظر ماشین های حامل زباله

اهالی معترض بدرآباد منتظر ماشین های حامل زباله

سقز به طور تقریبی روزانه 150 تن زباله تولید میکند که این زباله ها به این محل انتقال داده شده و سوزانده میشوند. 

کد خبر: 14220
    مطالب مرتبط: