شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 29th می 2015
9:11 ق.ظ

گلنگ زنی مجتمع فرهنگی شهرداری

مجتمع فرهنگی هنری شهرستان سقز به همت شهرداری و شورای اسلامی این شهر با اعتبار 110 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری ساخته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شهردار سقز در مراسم کلنگ زنی این مجتمع که روز پنجشنبه در محل این طرح در حاشیه رودخانه شهر سقز برگزار شد گفت: عملیات عمرانی این طرح فرهنگی که در زمینی به مساحت شش هزار و 351 متر مربع ساخته خواهد شد به زودی شروع می شود.

ضیاالدین نعمانی بخش های این طرح را شامل موزه، گالری، آمفی تئاتر، غرفه صنایع دستی و غرفه فروش کتاب برشمرد و اظهار امیدواری کرد در سال 96 به بهره برداری برسد. 

باقی رحمانپور رئیس شورای اسلامی شهر سقز هم اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی اعضای شورای شهر و شهرداری و نیاز شهرستان ایجاد زیر ساخت های فرهنگی بوده است واین طرح در این راستا انجام خواهد شد.

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری پیرامون فرهنگی بودن کردستان و با عنوان اینکه سقز، نگین فرهنگی کردستان است گفت: ایشان این مدال را به دلیل وجود نیروی انسانی و فرهیختگان بی شمار به استان اعطا کرده است.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با عنوان اینکه توسعه فرهنگی باعث توسعه سایر بخش ها خواهد شد این اقدام شهرداری و شورای اسلامی را مورد تقدیر قرار داد و اظهار کرد از محل سفر ریاست جمهوری اعتباراتی برای شهرداری جهت انجام این این اقدام فرهنگی پیشنهاد داده خواهد شد.

 


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 14262