شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 29th می 2015
9:14 ق.ظ

بزرگ‌ترین میدان عرضه دام زنده در سقز افتتاح شد

بزرگ‌ترین میدان عرضه دام‌های سنگین و سبک استان کردستان با حضور معاون جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سقز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، بزرگ‌ترین میدان عرضه دام‌های سنگین و سبک استان کردستان در سقز بعد از ظهر امروز با حضور معاون جهاد کشاورزی و رئیس هیئت‌مدیره و مدیر‌عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به بهره‌برداری رسید.

این مرکز در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع در روستای قشلاق صالح‌بیگ سقز احداث شده که امروز با حضور جمعی از مردم روستا، اعضای تعاونی‌های روستایی‌ شهرستان سقز، بانه و بوکان، مدیران تعاون روستایی شهرستان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان، رئیس اتحادیه دامداران، معاون فنی و اجرایی سازمان تعاون روستایی، معاون دام سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل سازمان تعاون روستایی آذربایجان‌غربی و کردستان به بهره‌برداری رسید.

میدان عرضه دام زنده در سقز شامل پست دامپزشکی، محل کشتار اضطراری، اتاق معاینات دامپزشکی، مرکز خدمات دامپزشکی و دامپروری، سکوی تخلیه و بارگیری دام، حمام ضد کنه، حوضچه‌های ضد عفونی، کوره لاشه‌سوز، انبار علوفه و مواد کنسانتره، محل جمع‌آوری و دپوی کود حیوانی، پشم چینی، پرورش دام، باسکول، کارواش و پارکینگ است.

گفتنی است، کارگاه بوجاری شهر صاحب، از دیگر طرح‌هایی بود که امروز توسط رئیس سازمان تعاون روستایی کردستان به بهره‌برداری رسید و بذر بوجاری شده توسط این کارگاه در اختیار کشاورزان شهرستان سقز قرار خواهد گرفت.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 14265