شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 31st می 2015
5:00 ب.ظ

محور گردشگری تخت سلیمان، زیویه و کرفتو ایجاد می شود

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: محور گردشگری تخت سلیمان، زیویه و کرفتو ایجاد خواهد شد.

علیرضا آذر شب روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اقدامات لازم جهت ایجاد این مسیر گردشگری در دستور کار قرار دارد و از طریق فرمانداری های دیواندره ، سقز و تکاب موضوع در دست پیگیری است.

وی اضافه کرد: این اقدام فرصت بیشتری برای گردشگران فراهم خواهد آورد که همزمان از سه اثر مهم گردشگری کشور بازدید به عمل آورند.

او با عنوان اینکه بخشی از حوزه مسیر جاده تکاب آسفالت نیست به نقل از فرماندار دیواندره یادآور شد از سوی فرمانداری تکاب موضوع در دست پیگیری است و مبلغ 20 میلیارد ریال برای آسفالت آن از سوی آن فرمانداری اختصاص خواهد یافت.

قلعه باستانی زیویه سقز بر روی یکی از کوه های نسبتا مرتفع در 55 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سقز در روستای زیویه قرار گرفته و حدود 2700 سال پیش در دوره مادها ساخته شده است.

غار و قلعه کرفتو هم در فاصله 75 کیلومتری دیواندره قرار دارند، قدمت این غار به دوره اشکانیان بر می گردد، این غار شامل 4 طبقه و هر طبقه دارای اطاق ها، سالن و راهروهای ارتباطی است.

محوطه تاریخی تخت سلیمان نیز در نزدیکی تکاب و روستای تخت سلیمان در استان آذربایجان غربی و 45 کیلومتری شمال شرقی این شهر قرار داد.

کد خبر: 14313
    مطالب مرتبط: