شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 31st می 2015
6:02 ب.ظ
ایرنا

14 میلیارد و 132 میلیون ریال از سوی ستاد دیه به زندانیان سقز کمک شد

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سقز گفت: برای اخذ رضایت شاکیان بیش از 14 میلیارد و 132 میلیون ریال از سوی ستاد دیه به زندانیان جرائم غیر عمد کمک شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رشید غفوری روز یکشنبه در جلسه هم اندیشی راهکارهای حمایت بهتر از خانواده های زندانیان، افزود: بیش از هشت میلیارد و 329 میلیون ریال هم وام از سوی ستاد دیه شهرستان به خانواده های زندانیان وام اعطا شده است.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از پنج میلیارد و 542 میلیون ریال وام بلاعوض به خانواده زندانیان پرداخت شده است.

او با بیان اینکه، تعداد 90 خانواده با 263 نفر جمعیت تحت پوشش این انجمن هستند، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون 372 میلیون و 350 هزار ریال به صورت مستمری، موردی، سبد کالا، کمک تحصیلی و مساعدت به سه فرزند بزه دیده به آنان پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه 25 خانواده زندانی در نوبت تحت پوشش قرار گرفتن زیر نظر این انجمن قرار دارند از مردم نوع دوست سقز خواست تا انجمن را جهت حمایت از این خانواده ها یاری دهند.

او برگزاری جلسات مشاوره گروهی، انفرادی و معرفی به مراکز مشاوره بهزیستی، معرفی به داندانپزشک، روانپزشک، بیمارستان ها را از دیگر مواردی برشمرد که در راستای خدمات رسانی به خانواده های زندانیان انجام شده است.

در ادامه این جلسه، سعید احمدی و مختار کریم زاده به عنوان بازسان انجمن انتخاب شدند.سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

کد خبر: 14317