شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 2nd ژوئن 2015
7:59 ق.ظ
گفتگو با نایب رئیس شورای شهر

سرانجام مجتمع پزشکان و فاز2 پروژه میدان آزادی چه خواهد شد؟

دو پروژه مهمی که شورای شهر و شهرداری برای سال جدید تعریف کرده بودند و در مصاحبه نوروزی شهرداربا شارنیوز نیز به آغاز زودهنگام آن اشاره شده بود عبارت بودند از ساخت ساختمان پزشکان و شروع فاز دوم پروژه میدان آزادی که از شروع به کار هیچ کدام هنوز خبری نیست.

     امین وفادار عضو شورای شهر سقزدر مورد دلایل تاخیر در آغاز این دو پروژه به شارنیوز گفت: سرمایه گذار ساختمان پزشکان بنا بر محاسباتی که برای خود داشت از انجام این طرح منصرف شده است و طبق قانون در صورت انصراف نفر اول می بایست شهرداری با نفر دوم و سومی که برندۀ مناقصه شده اند اقدام به اجرای این طرح می کرد که بنا به دلایلی این امر نیز محقق نشد، اما طبق قانون شهرداری مؤظف است ضمانت نامۀ سرمایه گذار را به این دلیل که از انجام کار منصرف شده است ضبط کند.

     نایب رئیس شورای شهر سقز در ادامه افزود: شورای شهر و شهرداری سقز در نظر دارد تا این طرح هرچه زودتر نهایی شده و عملیات اجرایی آن شروع شود و به همین منظور فراخوان دیگری جهت دعوت از سرمایه گذار به تاریخ بیست و هفت خردادماه آماده شده است تا از این طریق بتوان سرمایه گذار مناسب را جهت عملیاتی شدن طرح جذب کرد.

     عضو شورای شهر همچنین با اشاره به مجتمع فرهنگی- تجاری میدان آزادی و ادامۀ آن در قالب فاز2 به شارنیوز گفت: فاز2 این مجتمع به منظور اتصال مجتمع تجاری میدان آزادی به پروژه ها و مجتمع های تجاری- فرهنگی 11 گولان در نظر گرفته شده است و اجرای آن به زودی شروع خواهد شد و به محض تهیۀ دستگاه شمعکوب از سوی پیمانکار، پروژه وارد فاز اجرایی خواهد شد.

نقشه مجتمعی که قرار است بر روی رودخانه سقز ساخته شود

نقشه مجتمعی که قرار است بر روی رودخانه سقز ساخته شود

     لازم به ذکر است که رودخانۀ سقز و حریم آن جزو زمین های ادارۀ آب است و گفته می شود امور آب تا کنون حاضر به واگذاری زمین های حریم رودخانه به شهرداری و یا بخش خصوصی نشده است.

کد خبر: 14344
  مطالب مرتبط:


۸ دیدگاه

 • شهروند
  شهروند: 6-2-2015 . 7:14 ب.ظ :

  هنوز منابع آب زمین را واگذار نکرده شما چطور اعلام پروژه کرده اید. پروژه میدان آزادی بزرگترین اشتباه آقایان بود.

  پاسخ دهید

  • شهروند
   شهروند: 6-3-2015 . 5:29 ب.ظ :

   خدا خیرتان بدهد برای کار تان شورای قبلی کارشان فقط تخریب جدوله ها بود وشماها هم کار تان زیر زمین است به قول حمه علی می گفت پول در عمل بینی است خدا عاقبت شهر را با چنین مسئولانی بخیر کند

   پاسخ دهید

  • سقزی
   سقزی: 6-3-2015 . 12:43 ق.ظ :

   عجب توضیحاتی بود یعنی هیچی انجام نمیشه ، اشتباه پشت اشتباه.فقط معلوم شد این جمع مدعی این کاره نیستند فقط تخصصشون تو کشیدن نقشه های کاغذی الکیه.

   پاسخ دهید

   • Yaser
    Yaser: 6-3-2015 . 11:10 ب.ظ :

    واقعا جای تاسف داره که چرا شهرداری سقز به وعده های خود عمل نميکنه؟! سه ماه از سال جدید گذشت ولي هنوز شهرداری سقز در خواب زمستانی بسر ميبره و همه کارها و پروژه ها راکد ماندن…

    پاسخ دهید

    • yaser.h
     yaser.h: 6-4-2015 . 12:16 ب.ظ :

     متاسفانه شاهد ادامه روند قبلی شهرداری و شورا از جانب مدیریت و اعضای جدید هستیم!؟ شهردار و شورای شهر به خییییلی از وعده هاشون عمل نکردن و روز به روز شاهد بدتر شدن اوضاع سقز (از هر نظر…) هستیم و کسی هم دل نمیسوزونه.

     پاسخ دهید

     • انور
      انور: 6-10-2015 . 12:28 ب.ظ :

      بااحترام نسبت به نظر دوستان ،بنده مغتقدم که زیرگذر آزادی با توجه به اینکه موقعیتی مناسب دارد وعملا بخشی مرده به حساب می آمد کار اعضای شورا وشهرداری بسیارمناسب بوده است ولی برای پل ارتباطی به نظر می رسد چندان توجیه اقتصادی ندارد وبهتر آن بود که پلی برای تردد ماشین ها از دوطرف رودخانه احداث می شد ومنجربه کاهش ترافیک می شد.

      پاسخ دهید

      • ناشناس
       ناشناس: 6-11-2015 . 8:47 ب.ظ :

       متاسفانه نه شهردارونه شوراي شهرمديريت ندارند به قول آن مسافركه مي كفت هم بارك وهم شهراز موقعي كه اين آقايان كار رابه دست كرفته اند مرده است اجتياج به افراددلسوزوجسور دارد كه به اينها جان تازه ببخشد

       پاسخ دهید

       • Yaser
        Yaser: 6-15-2015 . 11:20 ق.ظ :

        متأسفانه اقاي شهردار و اعضای شورا به جاي تحول اساسي در سقز ( ساخت 3 روگذر، شروع ساخت هتل 10 طبقه، فاز 2 مجموعه زیرگذر ازادي، ساخت ساختمان پزشکان و …) همش در حال دادن وعده های پوچ و دلخوشی کاذب مردم به سبک آقای نماینده هستن و سايت شهرداری و شورا را به محلی برای تبلیغ نماينده مجلس تبدیل کردن. برای مثال در مورد الحاق 295 هکتار به شهر، بارها عکس نماينده را در سايت شهرداری و شورا و با القابي چون “نماينده محبوب ، نماينده پر تلاش” قرار دادن. انصافا هر کسی برای سقز دل بسوزونه و وجدان داشته باشه،نباید از بیگلری حمایت کنه…

        پاسخ دهید