شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 2nd ژوئن 2015
8:03 ق.ظ
طنز

مرا به خیر بانک امید نیست شر مرسانید

اصولا چون ایرانی جماعت خبرهای خوش را از طریق پیامک انتقال نمی دهند و مثلا اگر خبر خوشی باشد یک شیتیلی چیزی در اذای آن می گیرند و پدر صاحب خبر را در می آورند تا به او اطلاع دهند، ما یک حالت هیستریک نسبت به  صدای اس ام اس گوشی خودمان داریم. یعنی همین که جیک آن مادر مرده در می آید به صورت اتوماتیک مقدار قابل توجهی آدرنالین در درونمان ترشح کرده و ضربان قلبمان بالا می رود و فورا به خس خس می افتیم. مخصوصا وقتی که خبر مورد نظر دم صبح باشد.

خروس خوان یکی از همین روزهای بهاری در خواب ناز بودیم که صدای اس ام اس بانک ملی باعث شد به این اندازه از جایمان به بالا بپریم : ” کسر-50000 ریال مانده 115000 ریال.آبونمان سایپا.” چون اصولا اول صبح کارایی مغزمان در حد شناسایی مسیر منتهی به مستراح بیشتر نمی  باشد پس از مراجعه به مکان فوق دوباره اس ام اس مورد نظر را مطالعه نمودیم.  اول فکر کردیم کسری مذبور جهت عوارض نوسازی شرکت سایپاست اما عینکمان را که زدیم متوجه شدیم سایپا نیست و ساپتاست. از آن رو که عیال ما ازهمان دوران صباوت بسیار کنجکاو می باشد و ما علاقه ی بسیاری به شفاف سازی داریم اس ام اس را به ایشان نشان دادیم که نامبرده پس از ابراز نگرانی از رمزی بودن اس ام اس فوق از ما خواست جهت شفاف سازی بیشتر با بانک مربوطه تماس گرفته و مورد را جویا شویم و ایشان را از نگرانی برهانیم. ما نیز بلافاصله تماس مورد نظر را حاصل نمودیم.

–          خسته نباشید، قضیه ی این ساپتا چیه؟

–          ساپتا سیستم ارسال پیام …

–          What?

-براش فرم پرکردید و اقرار کردید تمام هزینه هاش رو متحمل می شید تازه قبلا هم به شما اطلاع داده شده، فکر کردید الکیه هی فرت و فرت کارت می زنید و شارژ می خرید و از ای تی ام استفاده می کنید، ای تی ام خرج داره، ای تی ام زن و بچه داره، بنزین لیتری 1000 تومن، ای تی ام گناه داره.

–          کی اطلاع دادید؟

–          چارشنبه…تق.

–          الو…الووو….

چون اصولا علاقه ای به ساختن حواشی علیه دستگاه ها و ادارت نداریم، پاپی قضیه نشدیم و به روزمرگی خودمان ادامه دادیم. تا این که متوجه شدیم مساله گنده تر از این حرف هاست و موجبات سیاه نمایی عده ی کثیری از هموطنان شده که چرا خبر نداده اند و با اجازه ی چه کسی برداشت نموده اند و بنزین رو هم همینطوری پیچاندند و هرآینه ملت چیز فرض شده باشد.

خلاصه نشان دادن بخار از جانب شهروندان کارگر افتاد و فردای آن روز اس ام اس دیگری از جانب بانک مربوطه ارسال گشت : “در صورت کسر 50000 ریال بابت آبونمان ساپتا چنانچه تمایل ندارید از این سرویس استفاده نمایید عدد 1 را به شماره فلان ارسال نمایید تا مبلغ کسر شده به حساب شما عودت یابد. بانک ملی ایران”

ظاهرا مشکلات معیشتی و شدت مقاومت اقتصادی موجب شده بانکداران عزیزبه دنبال شیوه های جدید کسب درآمد بگردند از آن جمله روش فوق:   اول ملت بدهکار می شوند بعد به انها موضوع بدهکاری اطلاع داده می شوند  اگراعتراض نکردند که هیچ و یک قلب آب هم روش، ولی اگر اعتراض کردند از انها خواسته می شود در صورت عدم تمایل عدد یک را ارسال کنند، و آب از آب تکان نخورده است، تازه مدیر عامل بانک مذبور کلی از ملت شاکی می شود که ما به ایشان اطلاع دادیم و آنها خیلی ملت بی جنبه ای می باشند و کاش ما درسمان را خوانده بودیم و دکتر می شدیم.

کد خبر: 14347