شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۹/۰۷/۱۴۰۰
یکشنبه، 7th ژوئن 2015
11:48 ب.ظ

محدودیت ترافیکی در مسیر سقز – مریوان به مدت دو روز اعمال می شود

رییس اداره فنی و امور مهندسی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان از اعمال محدودیت ترافیکی در مسیر سقز به مریوان در روزهای دوشنبه و سه شنبه 18 و 19خرداد به دلیل انفجار تراشه خبر داد.

کریم گلابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محدودیت ترافیکی از ساعت 10صبح تا 18 روزهای دوشنبه و سه شنبه 18و 19خرداد به منظور انفجار تراشه برای تعریض راه و راهسازی اعمال می شود.

وی طول محور سقز به مریوان را 132 کیلومتر ذکر کرد و گفت: از این مسیر اکنون 10کیلومتر آن خاکی و نیاز به تعریض دارد که عملیات تعریض با انفجار تراشه آن در مدت دو روز اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه سه راه جایگزین برای این محور در نظر گرفته شده است گفت: مسیر سقز – سنندج – مریوان اصلی ترین راه برای جایگزینی این محور است.

به گفته وی مسیرهای سقز – خورخوره، سوته، بسطام و مریوان و مسیر سقز، بانه، سوته و بسطام دو مسیر جایگزین دیگر این محور است. 

رییس اداره فنی و امور مهندسی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان با بیان اینکه محور سقز به مریوان یکی از محورهای گردشگری استان محسوب می شود گفت: عملیات راهسازی در این محور در قالب راه فرعی از اسفند سال 92 آغاز شد و اکنون تنها 10 کیلومتر از آن باقی مانده است. 

گلابی از رانندگان خواست این محدودیت ترافیکی را مد نظر داشته باشند و با نیروهای اداره راه در جهت انجام این عملیات راهسازی همکاری نمایند.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 14396