شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 7th ژوئن 2015
11:52 ب.ظ

دانشجویان دانشگاه تهران روستاهای شهرستان سقز را آباد می کنند

انشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سقز گفت: جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران برای آبادانی روستاهای سقز به این شهرستان سفر می کنند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حق رضا نادرپناه روز شنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی برای حضور این دانشجویان در فرمانداری سقز افزود: این افراد به عنوان جهادگران در قالب دو گروه 20 نفره در هفته جاری در روستاهای بخش سرشیو سقز، حضور می یابند.

وی اعلام کرد هدف از این سفر ترمیم ، تعمیر و بازسازی مساجد، ساخت خانه عالم و وضوخانه است که سپاه و ستاد جمع آوری زکات بالغ بر 900 میلیون ریال برای اجرای این طرح ها هزینه خواهند کرد.

او یادآور شد: روستاهای حسن سالاران، عرب لنگ، سلتکلتو، میگ، سیاه نزار و شیپانجو میزبان این مهمانان خواهند بود.

وی عنوان کرد در مرداد سال جاری نیز 130 دانشجو در قالب اردوی جهادی به منظور رفع مشکلات و ارتقا امورات فرهنگی و پزشکی به شهرستان خواهند آمد.

اسماعیل رستم پور معاون سیاسی و انتظامی فرماندار سقز هم بیان کرد: اردوهای جهادی به عنوان بخشی از الگوی سبک زندگی اسلامی نقش مهمی در عمران روستاها دارند.

او با عنوان اینکه نهادهای انقلابی همواره در راستای توسعه روستاهای کم برخوردار اقدامات مناسبی انجام داده اند از ادارات خواست بسترهای مناسب را فراهم کنند تا این دانشجویان به عنوان سفیران فرهنگی با خاطره خوش شهرستان را ترک کنند.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 14399